Szafki i stojaki na buty, czyli modnie, funkcjonalnie i praktycznie

Szafka na butySzafki i stojaki na buty są niezbędnym elementem wyposażenia przedpokoju, garderoby oraz wiatrołapu. W zależności od ilości dostępnej przestrzeni warto wybierać szafki oraz stojaki, dostosowane do wymiarów pomieszczenia oraz możliwości swobodnego przemieszczania się wokół mebli. Nie należy ponadto zapominać o estetyce mebli oraz dopasowaniu ich do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Stylowe i praktyczne? Tak, to możliwe. Szafki na buty są obecnie gustownymi meblami, które znakomicie wpisują się w nowoczesne aranżacje przestrzeni wewnętrznych.

Szafki na buty, czyli modnie i funkcjonalnie

Wybierając szafkę na buty, warto zdecydować się na maksymalną pojemność, dostępną dla określonej przestrzeni. Bez względu na aktualny stan posiadania ilości obuwia warto przygotować się zwiększenie ilości par. Wśród szeroko dostępnych szafek na buty wciąż najpopularniejsze są płytkie szafki, przeznaczone do pionowego przechowywania obuwia. Zaletą tego typu mebli jest możliwość umieszczenia ich w małych, wąskich pomieszczeniach, takich jak nieduże przedpokoje w blokach mieszkalnych, jednak wadą jest niemożliwość przechowywania w nich obuwia, zajmującego więcej miejsca - kaloszy, kozaków.

Szafka na buty

Szafki na buty wysokie, z półkami oraz drzwiami, pokrytymi folią lustrzaną zdecydowanie sprawdzają się na co dzień. Duża powierzchnia przechowywania oraz możliwość dopasowania stylistyki mebla do pozostałej zabudowy pozwala stworzyć doskonałą całość. Szafki na buty najczęściej wykonywane są z płyty meblowej, laminowanej, z drewna lub z płyty fornirowanej. Jak podkreślają specjaliście z internetowego sklepu meblowego EDINOS, przy zakupie szafek na buty warto inwestować w meble wykonane z wysokiej jakości materiałów, które mimo codziennego użytkowania będę odporne na zniszczenie. Propozycja solidnie wykonanych, trwałych i eleganckich szafek z oferty wspomnianego sklepu dostępna jest pod tym adresem.

Szafka na buty z siedziskiem

Na zdjęciu szafka z siedziskiem z oferty sklepu edinos.pl

Stojaki na buty, czyli proste, praktyczne rozwiązania

Stojaki na buty tym różnią się od szafek, że przestrzeń do przechowywania obuwia pozostaje otwarta. Jest to niewątpliwa zaleta w sytuacji, gdy potrzebujemy łatwego dostępu do często używanego obuwia jednak warto, aby stojak na obuwie znalazł się w miejscu, niewidocznym dla osób, wchodzących do przestrzeni mieszkalnej. Buty nie zawsze wyglądają oraz pachną estetycznie.

Stojak na buty

Decydując się na stojak warto wybrać wersję kilkupoziomową, chyba, że jest to stojak, połączony z wygodnym siedziskiem, pomocnym przy zakładaniu obuwia. Zarówno na stojaku, jak w szafce warto umieszczać czyste, suche obuwie. Buty ociekające wodą należy umieścić na ociekaczu oraz starannie wysuszyć, aby nie doprowadzić do zawilgocenia w szafce. Doskonałym pomysłem jest sprawdzenie wymiarów przestrzeni, w której szafka lub stojak zostaną umieszczone. Szafki i stojaki na buty najwygodniej jest wybierać w trakcie zakupów internetowych, podczas których można porównać wiele ofert oraz wygodnie sprawdzić wymiary produktu.

Komentarze