Szara łazienka - projekty łazienek

Szara łazienkaSzara łazienka. Wytworna i elegancka, nowoczesna, industrialna, lub klasyczna taka właśnie jest łazienka w kolorze szarym. Możliwości aranżacji pomieszczenia z szarym jako głównym kolorem jest wiele wszystko zależy od wykończenia i faktury szarych elementów.

Jeśli więc ściany zostaną wyłożone szarymi połyskującymi płytkami w dużym rozmiarze, a kolorem uzupełniającym będzie czerń z chromowanymi dodatkami uzyskamy spokojne, spójne wnętrze, które będzie zachwycać elegancją.

Zupełnie inaczej będzie się natomiast prezentować szara łazienka, której ściany przypominają betonowe płyty lub nieco cieplejsza ich wersja betonowa ściana z drobinkami brokatu, do tego chromowana bardzo nowoczesna armatura i utrzymane w podobnym klimacie oświetlenie. Doskonałą umywalką w tym wypadku będzie piękna okrągła, lub prostokątna misa zamontowana na blacie i narożna wanna lub nowoczesna kabina prysznicowa, z deszczownicą, najlepiej podświetlaną, do tego wiszący nad podłogą sedes.

Wszystkie sprzęty łazienkowe są w tym wypadku bardzo ważnym elementem gdyż kontrastują z kolorem ścian i podłogi, a odpowiednio dobrane będą dostojnie zdobiły pomieszczenie podkreślając jego nowoczesny charakter. Podobnie jak w każdej innej łazience kluczową rolę odgrywa lustro, jednak w tym wypadku można zamontować dwa duże lustra jedno nad umywalką, drugie na innej wolej ścianie tak by odbijało światło i załamywało kształt pomieszczenia, w ten sposób szara łazienka nie będzie wyglądała na ponurą, ponadto zostanie podkreślony jej futurystyczny charakter. W pomieszczeniach, w których dominującą barwą jest szary doskonale prezentują się chromowane dodatki, które przełamują stonowany łazienki.

Barwami uzupełniającymi taką aranżację mogą być:

  • biel, która rozjaśni wnętrze i będzie współgrać z innymi elementami wyposażenia
  • czerń, która doda elegancji i powagi wnętrzu, można ją wykorzystać w postaci kilku drobnych dodatków takich jak ręczniki, akcesoria łazienkowe, nie należy jednak przesadzić z czarnymi elementami, gdyż kolor ten może sprawić iż łazienka stanie się ciemna i ponura
  • czerwień doskonale komponuje się szarym, ożywi pomieszczenie, doda mu industrialnego charakteru
  • limonka sprawi, że łazienka będzie nowoczesna i bardzo energetyczna
  • granat i wszystkie odcienie niebieskiego przełamią stonowaną szarość, a pomieszczenie nabierze loftowego klimatu.

Komentarze