Szklarnia z poliwęglanu - co warto o niej wiedzieć? FAQ

SzklarniaSzklarnie poliwęglanowe są coraz bardziej popularne na rynku z uwagi na wysoką jakość i możliwości uprawy nawet w tych regionach kraju, w których panuje zmienna aura, utrudniająca wysiew na wolnym powietrzu. Jednak nie wszyscy wiedzą czym jest szklarnia poliwęglanowa. W tym tekście odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania i rozwiewamy wszelkie wątpliwości!


Jak wytrzymała jest szklarnia z poliwęglanu i przez ile sezonów może posłużyć?

Wytrzymałość szklarni z poliwęglanu wynika z kilku czynników, w tym przede wszystkim stabilności konstrukcji oraz grubości i jakości pokrycia. Im jest ono grubsze, tym większą żywotność wykazuje.

W praktyce na wytrzymałość szklarni poliwęglanowej wpływa również prawidłowy montaż oraz zabezpieczenie w postaci specjalnych taśm paroprzepuszczalnych. W zakresie konstrukcji wysoką wytrzymałość posiadają z kolei profile spawane w całości z jednego elementu, co jest standardem w przypadku szklarni, które oferujemy w naszym sklepie ze szklarniami. Ma to wpływ także na wygodę montażu i daje możliwość swobodnego przeniesienia szklarni w inne miejsce.

To wszystko sprawia, że szklarnie poliwęglanowe (https://sklep.arlenteam.pl/szklarnie-z-poliweglanu), dostępne w naszym sklepie mogą wytrzymać nawet do 25 lat. Jest to znacznie więcej niż szklarnia szklana lub np. tunel foliowy, który jest bardzo nietrwały z uwagi np. na zmienną aurę czy porywiste wiatry i wymaga częstych, kosztownych napraw.

Czy zakup szklarni poliwęglanowej jest dobrą inwestycją na wiele lat?

Tunele wykonane z poliwęglanu zwykle są droższe od innych rodzajów szklarni, ale warto pamiętać, że wynika to z zastosowania znacznie lepszych materiałów, które są też kosztowniejsze. W efekcie zyskuje się jednak szklarnię, która będzie służyć nawet przez kolejne ćwierć wieku, bez konieczności kosztownych napraw czy wymiany całego pokrycia. Dlatego zakup szklarni poliwęglanowej jest zdecydowanie opłacalny, co potwierdzają opinie osób, które wybrały szklarnie poliwęglan.

Czy szklarnia z poliwęglanu przedłuża okres siewu i zwiększa ilość zbiorów?

Poliwęglan zapewnia roślinom optymalne warunki do rozwoju, ponieważ wewnątrz panuje idealna temperatura do uprawy oraz właściwa wilgoć. To wszystko sprawia, że warzywa, owoce czy zioła, które sadzimy w szklarni szybciej dojrzewają i owocują, a okres wegetacyjny można zacząć dużo wcześniej - już w lutym i przedłużyć go aż do listopada.

Co więcej, zebrane rośliny są ponadto większe i bogate w witaminy i minerały.

Komentarze