Technologie

Biomasa - definicja, rodzaje, zalety i wady

Biomasa - pelletyTrzecim, pod względem wielkości, naturalnym źródłem energii jest biomasa. Wykorzystywana jest ona jednak najczęściej - przede wszystkim ze względu na łatwość pozyskiwania i przekształcenia w możliwą do zastosowania energię.

Więcej…

 

Czym jest poliwęglan i do czego się go stosuje?

PoliwęglanW dzisiejszym przemyśle i budownictwie wykorzystuje się wiele nowoczesnych technologii i materiałów, które nie były powszechnie używane jeszcze kilkanaście lat temu.

Więcej…

   

Konglomerat - czym jest? Rodzaje, właściwości, zastosowanie, cena

KonglomeratKonglomerat to pojęcie, które na myśl może przywodzić nie tylko materiały stosowane w budownictwie. W odniesieniu do tej dziedziny termin stosuje dla dwóch rodzajów materiału - konglomeratu naturalnego oraz sztucznego. Czym są te materiały, jak powstają, jakie mają właściwości, jakie znajdują zastosowanie i jak kształtują się ich ceny? Odpowiedzi poniżej.

Więcej…

 

Odnawialne źródła energii - rodzaje, charakterystyka

Odnawialne źródła energii OZEOdnawialne źródła energii OZE w coraz większym stopniu pokrywają zapotrzebowanie energetyczne, zwłaszcza rozwiniętych krajów Europy Zachodniej i świata. Polska, według założeń rządowych, tą drogą powinna zaspokajać 15% swoich potrzeb energetycznych.

Więcej…

   

Jakie powinno być idealne ustawienie paneli fotowoltaicznych i gdzie je zamontować?

Montaż paneli fotowoltaicznychJedno z pierwszych pytań, które zadają sobie osoby zaczynające zastanawiać się nad montażem instalacji fotowoltaicznej w domu brzmi: Jaki powinien być kierunek ustawienia tychże paneli fotowoltaicznych? Inaczej mówiąc, w którą stronę powinno się ustawić panele fotowoltaiczne, żeby mogły one wytwarzać maksymalną ilość energii elektrycznej.

Więcej…

 

Jakie są typy paneli fotowoltaicznych i które z nich wybrać?

Panele fotowoltaicznePanele stanowią serce systemu fotowoltaicznego, tutaj następuje zamiana światła słonecznego na energię elektryczną. W ciągu ostatnich 20 lat fotowoltaika rozwinęła się z technologii niszowej do technologii masowej o wysokich wskaźnikach wzrostu na całym świecie. W tym czasie postęp techniczny w dziedzinie modułów fotowoltaicznych był raczej ewolucyjny niż rewolucyjny. Wydajność i żywotność modułów fotowoltaicznych jest stale podnoszona w małych krokach, dlatego dzisiejsze moduły słoneczne mają niewątpliwie znacznie lepszą jakość niż ich poprzednicy. Aby wygenerować wystarczającą ilość energii słonecznej, wiele ogniw słonecznych jest ze sobą połączonych.

Więcej…