Technologie

Aerożel - izolacja, właściwości, zastosowanie, cena

AerożelNa przestrzeni ostatnich kilku lat, w budownictwie wyraźnie dostrzegalna jest tendencja do maksymalnego ograniczania zużywania energii cieplnej oraz zaostrzania wymogów, które związane są izolacyjnością. Tego typu działania sprawiają, że wciąż poszukiwane są coraz to bardziej efektywne materiały izolacyjne. Jednym z takich właśnie rozwiązań są wciąż niezbyt jeszcze często wykorzystywane aerożele.

Więcej…

 

Dach kopertowy - co to jest? Zalety, wady

Dach kopertowyDach czterospadowy nazywany również dachem kopertowym to popularne rozwiązanie, stosowane głównie w domach jednorodzinnych, parterowych. Jeżeli Ty również zastanawiasz się nad taką konstrukcją dachu, warto poznać jej wady oraz zalety, dzięki czemu podjęcie decyzji stanie się na pewno nieco prostsze. Gotowy na solidną dawkę informacji? Zapraszamy do lektury!

Więcej…

   

Okna PCV sposobem na niższe rachunki za ogrzewanie

Okna PCVOgraniczenie wydatków na ogrzewanie jest mile widziane w każdym domu. A zmniejszenie zapotrzebowania na energię sprawia, że budynek staje się bardziej ekologiczny. Co zrobić, aby osiągnąć takie wielowymiarowe korzyści? Na początek warto rozważyć inwestycję w innowacyjne okna PCV.

Więcej…

 

Biomasa - definicja, rodzaje, zalety i wady

Biomasa - pelletyTrzecim, pod względem wielkości, naturalnym źródłem energii jest biomasa. Wykorzystywana jest ona jednak najczęściej - przede wszystkim ze względu na łatwość pozyskiwania i przekształcenia w możliwą do zastosowania energię.

Więcej…

   

Czym jest poliwęglan i do czego się go stosuje?

PoliwęglanW dzisiejszym przemyśle i budownictwie wykorzystuje się wiele nowoczesnych technologii i materiałów, które nie były powszechnie używane jeszcze kilkanaście lat temu.

Więcej…

 

Konglomerat - czym jest? Rodzaje, właściwości, zastosowanie, cena

KonglomeratKonglomerat to pojęcie, które na myśl może przywodzić nie tylko materiały stosowane w budownictwie. W odniesieniu do tej dziedziny termin stosuje dla dwóch rodzajów materiału - konglomeratu naturalnego oraz sztucznego. Czym są te materiały, jak powstają, jakie mają właściwości, jakie znajdują zastosowanie i jak kształtują się ich ceny? Odpowiedzi poniżej.

Więcej…