Technologie

Biomasa - definicja, rodzaje, zalety i wady

Biomasa - pelletyTrzecim, pod względem wielkości, naturalnym źródłem energii jest biomasa. Wykorzystywana jest ona jednak najczęściej - przede wszystkim ze względu na łatwość pozyskiwania i przekształcenia w możliwą do zastosowania energię.

Więcej…

 

Beton - klasy, rodzaje i właściwości

Klasy betonuBeton jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów we współczesnym budownictwie. Na jego rodzaj i jakość wpływają składniki wykorzystane do przygotowania mieszanki, a także ich wzajemne proporcje. Jakie właściwości posiada beton? Czym charakteryzują się poszczególne klasy i rodzaje betonu?

Więcej…

   

Ogrzewanie na podczerwień. Poznaj jego wady oraz zalety

Ogrzewanie na podczerwieńCoraz częściej wybierając ogrzewanie do naszych domów, szukamy rozwiązań, które pozwoliłyby nam na uzyskanie nie tylko komfortu cieplnego, ale i znacznych oszczędności w budżecie domowym - czy takie podejście sprawi, że tradycyjne rozwiązania takie jak kaloryfery mają szansę zostać wyparte przez panele na podczerwień ? Sprawdź!

Więcej…

 

Ogrzewanie podłogowe - zalety i wady

Ogrzewanie podłogoweOgrzewanie podłogowe jest aktualnie instalowane w większości nowo powstających domów - z czego wynika tak duże zainteresowanie tym rozwiązaniem oraz czy ma ono wady, które powinny nas zniechęcić?

Więcej…

   

Ekologiczne biuro - jak je stworzyć?

Ekologiczne biuroEkologia jest trendem, który nie przemija. W niektórych branżach warto położyć na niego nacisk przy urządzaniu biura, gdyż może zaowocować większym uznaniem ze strony klientów.

Jak jednak sprawić, by biuro działało w przyjazny dla środowiska sposób?

Więcej…

 

Ogrzewanie płaszczyznowe ścienne i grzejniki podtynkowe

Ogrzewanie płaszczyznowe ścienne - grzejniki podtynkoweGrzejniki ukryte w ścianie i pozbawione jakichkolwiek widocznych połączeń instalacyjnych - czy to w ogóle możliwe? Tak, jeżeli zastosujemy grzejniki podtynkowe zapewniające nie tylko estetyczny wygląd pomieszczeń i możliwość ich projektowania bez konieczności kompromisów mających na celu pogodzenie konieczności zapewnienia komfortu termicznego w pomieszczeniu z jego wyglądem, ale również zapewniające korzystny rozkład temperatur i niskie zużycie energii.

Więcej…