Technologie

Co to jest telemetria?

TelemetriaTelemetria niesie ze sobą wiele korzyści. Pozwala na przykład zdalnie sprawdzić stan licznika prądu czy wykryć nieuczciwość i złapać winnego. Przyczynia się także do zoptymalizowania pracę firmy. Dowiedz się więcej na temat telemetrii.

Więcej…

 

Zalety i wady okien panoramicznych, wielkoformatowych

Okna panoramiczneOkna panoramiczne znajdziemy już nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale coraz częściej również w domach jednorodzinnych, a także mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych. Duże przeszklenia nadają lekkości całej bryle budynku i wpuszczają do mieszkania dużo naturalnego światła słonecznego. Pasują one nie tylko do dużych pomieszczeń, ale także do tych o niewielkim metrażu. Sprawdź, czy warto założyć okna panoramiczne.

Więcej…

   

Fuga epoksydowa - czym jest, jakie ma zalety i wady, jak ją nakładać?

Fuga epoksydowa w kuchniFuga epoksydowa powstała z myślą o pomieszczeniach przemysłowych, dużych powierzchniach, eksploatowanych niemalże 24 godziny na dobę. Spoiwo miało być odporne na uszkodzenia mechaniczne, antybakteryjne i niezwykle łatwe do utrzymania w czystości.

Więcej…

 

Folia w płynie - czym jest i jak ją stosować?

Folia w płynieDobra hydroizolacja płytek podłogowych i ściennych to jedna z najważniejszych kwestii, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas remontu łazienki, czy kuchni. Same płytki nie chronią wystarczająco powierzchni podłogi i ścian przed wnikaniem wilgoci. Niestety woda może się pod nie dostać i spowodować zawilgocenie, co nieuchronnie doprowadzi do zagrzybienia.

Więcej…

   

Na jakiej powierzchni zamontować panele fotowoltaiczne?

Montaż paneli fotowoltaicznychOd 2018 roku trwa w Polsce boom na instalacje fotowoltaiczne. Początkowo to programy rządowe były kołem zamachowym do inwestycji w przydomową minielektrownię. Niemniej jednak Polacy przekonali się, że moduły PV dają dużo więcej korzyści niż samo dofinansowanie.

Więcej…

 

Konglomerat - czym jest? Rodzaje, właściwości, zastosowanie, cena

KonglomeratKonglomerat to pojęcie, które na myśl może przywodzić nie tylko materiały stosowane w budownictwie. W odniesieniu do tej dziedziny termin stosuje dla dwóch rodzajów materiału - konglomeratu naturalnego oraz sztucznego. Czym są te materiały, jak powstają, jakie mają właściwości, jakie znajdują zastosowanie i jak kształtują się ich ceny? Odpowiedzi poniżej.

Więcej…

   

Więcej artykułów…