Technologie

Konglomerat - czym jest? Rodzaje, właściwości, zastosowanie, cena

KonglomeratKonglomerat to pojęcie, które na myśl może przywodzić nie tylko materiały stosowane w budownictwie. W odniesieniu do tej dziedziny termin stosuje dla dwóch rodzajów materiału - konglomeratu naturalnego oraz sztucznego. Czym są te materiały, jak powstają, jakie mają właściwości, jakie znajdują zastosowanie i jak kształtują się ich ceny? Odpowiedzi poniżej.

Więcej…

 

Przekaźnik programowalny NEED

Przekaźnik programowalny NEEDTen artykuł rozpoczniemy od postawienia następującej tezy - żaden przekaźnik programowalny nigdy nie dorówna możliwością programowalnego sterownika PLC. Nasuwa się więc pytanie dlaczego w ogóle powstał przekaźnik programowalny NEED ?

Więcej…

   

Co to jest pompa ciepła? Zasada działania, parametry, zalety i wady

Pompa ciepłaInstalacja grzewcza to jeden z ważniejszych elementów podczas budowy domu. Od tego, na jakie urządzenie grzewcze się zdecydujemy, zależy efektywność działania całego systemu oraz koszty jego eksploatacji. Nie bez znaczenia są również aspekty ekologiczne. Bardzo dobrym i coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jest pompa ciepła.

Więcej…

 

Panele fotowoltaiczne najwyższej generacji - jaka jest ich trwałość?

Nowoczesne panele fotowoltaiczneFotowoltaiką interesuje się coraz więcej przedsiębiorstw oraz właścicieli prywatnych, którzy skuszeni są atrakcyjnymi formami finansowania czy korzyściami finansowymi płynącymi z produkowania własnej energii elektrycznej.

Więcej…

   

Szkło tradycyjne, akrylowe (pleksi), poliwęglan

Szkło tradycyjne a akryloweWielu osobom, gdy słyszą słowo "szklarz", pojawia się automatycznie przed oczami tafla zwykłego (tradycyjnego), przezroczystego szkła, którego głównym składnikiem jest piasek kwarcowy. Jednak zakład szklarski często oferuje także inne wyroby, które to szkło mogą zastąpić. Często będące też wyborem lepszym. W domowych warunkach samodzielne zastosowanie tego typu materiału zazwyczaj ogranicza się do wykonania z niego niewielkiego okna (np. w budynku gospodarczym), szyby w drzwiach szafki/gabloty, półek, a także przykrycia nim blatu itp.

Więcej…

 

Folia w płynie - czym jest i jak ją stosować?

Folia w płynieDobra hydroizolacja płytek podłogowych i ściennych to jedna z najważniejszych kwestii, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas remontu łazienki, czy kuchni. Same płytki nie chronią wystarczająco powierzchni podłogi i ścian przed wnikaniem wilgoci. Niestety woda może się pod nie dostać i spowodować zawilgocenie, co nieuchronnie doprowadzi do zagrzybienia.

Więcej…