Technologie

Elektrozaczepy do furtek, bram i drzwi

Elektrozaczepy do furtek, bram i drzwiUdostępnianie dostępu na teren posiadłości, firmy czy lokalu za pomocą klucza wydaje się metodą dość archaiczną. O ile sprawniej jest sterować bramą, furtką lub drzwiami wykorzystując jeden przycisk? Warto poznać możliwości, jakie oferują elektrozaczepy do furtek, i nie tylko.

Więcej…

 

Folia w płynie - czym jest i jak ją stosować?

Folia w płynieDobra hydroizolacja płytek podłogowych i ściennych to jedna z najważniejszych kwestii, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas remontu łazienki, czy kuchni. Same płytki nie chronią wystarczająco powierzchni podłogi i ścian przed wnikaniem wilgoci. Niestety woda może się pod nie dostać i spowodować zawilgocenie, co nieuchronnie doprowadzi do zagrzybienia.

Więcej…

   

Fotowoltaika: koszt, okres zwrotu, finansowanie. Poradnik inwestycji w fotowoltaikę

Inwestowanie w fotowoltaikeWysokie ceny prądu i kolejne, zapowiadane podwyżki sprawiają, że szukamy sposobów na uniezależnienie się od sprzedawców energii elektrycznej. Jednym z bardziej opłacalnych rozwiązań na pewno jest inwestycja w fotowoltaikę. Jaki jest koszt instalacji fotowoltaicznej? Kiedy inwestycja się zwróci? Oto kompleksowy poradnik od A do Z.

Więcej…

 

Na jakiej powierzchni zamontować panele fotowoltaiczne?

Montaż paneli fotowoltaicznychOd 2018 roku trwa w Polsce boom na instalacje fotowoltaiczne. Początkowo to programy rządowe były kołem zamachowym do inwestycji w przydomową minielektrownię. Niemniej jednak Polacy przekonali się, że moduły PV dają dużo więcej korzyści niż samo dofinansowanie.

Więcej…

   

Niech popłynie prąd czyli o przyłączu energetycznym słów kilka

Przyłącze energetyczneGotowy dom, to nie tylko piękna działka, fundamenty, ściany, drzwi, okna i dach. By można w nim zamieszkać niezbędna jest woda w kranie, sprawna kanalizacja i prąd w gniazdkach. I właśnie na energii elektrycznej w tym artykule się skupimy, a dokładniej na przyłączu energetycznym. Formalności z nim związanych nie należy odkładać na później, gdyż prace przyłączeniowe mogą trwać od kliku, do nawet kilkunastu miesięcy. Od czego zacząć i jakie są kolejne etapy procesu przyłączeniowego?

Więcej…

 

Konglomerat - czym jest? Rodzaje, właściwości, zastosowanie, cena

KonglomeratKonglomerat to pojęcie, które na myśl może przywodzić nie tylko materiały stosowane w budownictwie. W odniesieniu do tej dziedziny termin stosuje dla dwóch rodzajów materiału - konglomeratu naturalnego oraz sztucznego. Czym są te materiały, jak powstają, jakie mają właściwości, jakie znajdują zastosowanie i jak kształtują się ich ceny? Odpowiedzi poniżej.

Więcej…

   

Więcej artykułów…