Technologie

Polimeryzacja podłóg - na czym polega? Zalety i zastosowanie

Polimeryzacja podłogiZainstalowane podczas wykończenia lub remontu lokalu podłogi z czasem przecierają się i niszczą pod wpływem intensywnego użytkowania. Przez to posadzki tracą swoje właściwości mechaniczne i estetyczne oraz łatwo się brudzą. Aby zapobiec degeneracji podłogi, można ją pokryć specjalną warstwą zabezpieczającą. Tak zwane akrylowanie podłóg pozwala je wzmocnić i odnowić oraz zabezpieczyć przed uszkodzeniami. Na czym dokładnie polega ta technika?

Więcej…

 

Szkło tradycyjne, akrylowe (pleksi), poliwęglan

Szkło tradycyjne a akryloweWielu osobom, gdy słyszą słowo "szklarz", pojawia się automatycznie przed oczami tafla zwykłego (tradycyjnego), przezroczystego szkła, którego głównym składnikiem jest piasek kwarcowy. Jednak zakład szklarski często oferuje także inne wyroby, które to szkło mogą zastąpić. Często będące też wyborem lepszym. W domowych warunkach samodzielne zastosowanie tego typu materiału zazwyczaj ogranicza się do wykonania z niego niewielkiego okna (np. w budynku gospodarczym), szyby w drzwiach szafki/gabloty, półek, a także przykrycia nim blatu itp.

Więcej…

   

Gres i płytki ceramiczne - parametry, rodzaje, różnice

Płytki ceramiczne a gresNieodpowiedni dobór rodzaju płytek może być zgubny w skutkach. W krajach o ciepłym klimacie nie ma tak wielkiego znaczenia, ponieważ przy braku mrozów i niewielkich opadach, na zewnątrz budynków sprawdzają się nawet zwykłe płytki ceramiczne. Natomiast w Polskich warunkach klimatycznych zapewne popękałyby w trakcie pierwszej zimy i nadawałyby się tylko do całkowitej wymiany. Na tarasy, balkony, garaże i inne tereny zewnętrze nadają się specjalne mrozoodporne płytki gresowe.

Więcej…

 

Aerożel - izolacja, właściwości, zastosowanie, cena

AerożelNa przestrzeni ostatnich kilku lat, w budownictwie wyraźnie dostrzegalna jest tendencja do maksymalnego ograniczania zużywania energii cieplnej oraz zaostrzania wymogów, które związane są izolacyjnością. Tego typu działania sprawiają, że wciąż poszukiwane są coraz to bardziej efektywne materiały izolacyjne. Jednym z takich właśnie rozwiązań są wciąż niezbyt jeszcze często wykorzystywane aerożele.

Więcej…

   

Dach kopertowy - co to jest? Zalety, wady

Dach kopertowyDach czterospadowy nazywany również dachem kopertowym to popularne rozwiązanie, stosowane głównie w domach jednorodzinnych, parterowych. Jeżeli Ty również zastanawiasz się nad taką konstrukcją dachu, warto poznać jej wady oraz zalety, dzięki czemu podjęcie decyzji stanie się na pewno nieco prostsze. Gotowy na solidną dawkę informacji? Zapraszamy do lektury!

Więcej…

 

Biomasa - definicja, rodzaje, zalety i wady

Biomasa - pelletyTrzecim, pod względem wielkości, naturalnym źródłem energii jest biomasa. Wykorzystywana jest ona jednak najczęściej - przede wszystkim ze względu na łatwość pozyskiwania i przekształcenia w możliwą do zastosowania energię.

Więcej…