Technologie

Jakie instalacje wykorzystujące alternatywne źródła energii warto wybrać do domu jednorodzinnego?

Alternatywne źródła energiiNowoczesne budynki coraz chętniej wykorzystują alternatywne źródła energii. Wynika to m.in. z obowiązujących warunków technicznych. Dlaczego jeszcze warto wybierać instalacje OZE do domów jednorodzinnych? Które z nich sprawdzą się najlepiej do produkcji prądu, ogrzania pomieszczeń czy przygotowania ciepłej wody użytkowej?

Więcej…

 

Fuga epoksydowa - czym jest, jakie ma zalety i wady, jak ją nakładać?

Fuga epoksydowa w kuchniFuga epoksydowa powstała z myślą o pomieszczeniach przemysłowych, dużych powierzchniach, eksploatowanych niemalże 24 godziny na dobę. Spoiwo miało być odporne na uszkodzenia mechaniczne, antybakteryjne i niezwykle łatwe do utrzymania w czystości.

Więcej…

   

Konglomerat - czym jest? Rodzaje, właściwości, zastosowanie, cena

KonglomeratKonglomerat to pojęcie, które na myśl może przywodzić nie tylko materiały stosowane w budownictwie. W odniesieniu do tej dziedziny termin stosuje dla dwóch rodzajów materiału - konglomeratu naturalnego oraz sztucznego. Czym są te materiały, jak powstają, jakie mają właściwości, jakie znajdują zastosowanie i jak kształtują się ich ceny? Odpowiedzi poniżej.

Więcej…

 

Dach kopertowy - co to jest? Zalety, wady

Dach kopertowyDach czterospadowy nazywany również dachem kopertowym to popularne rozwiązanie, stosowane głównie w domach jednorodzinnych, parterowych. Jeżeli Ty również zastanawiasz się nad taką konstrukcją dachu, warto poznać jej wady oraz zalety, dzięki czemu podjęcie decyzji stanie się na pewno nieco prostsze. Gotowy na solidną dawkę informacji? Zapraszamy do lektury!

Więcej…

   

Elektrownia słoneczna dla Twojego domu - dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną?

Elektrownia słonecznaEnergia elektryczna to jedno z podstawowych mediów używanych w każdym gospodarstwie domowym. Aktualnie zdecydowana większość urządzeń użytku domowego zasilana jest właśnie prądem. Cały osprzęt RTV i AGD, a do tego oczywiście oświetlenie domu, zasilanie do bram wjazdowych, garażowych, pompy do wody, narzędzia warsztatowe to tylko niektóre ze sprzętów, które wymagają energii elektrycznej. Prąd jest więc potrzebny każdemu z nas do codziennego funkcjonowania. Niestety ceny jego dystrybucji stale rosną.

Więcej…

 

Podmurówka pod ogrodzenie

Nowoczesne ogrodzenieOgrodzenie posesji to inwestycja na długie lata, dlatego musi być bardzo starannie przemyślana. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto rozważyć kilka wariantów. Przede wszystkim warto wybrać surowce wysokiej jakości, które będą dobrze zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych. Oferta producentów jest bardzo zróżnicowana, od drogich ogrodzeń kutych, po panele ogrodzeniowe wykonane ze stali lub drewna. Bardzo ważnym elementem ogrodzenia jest podmurówka, która wpływa na trwałość ogrodzenia. Jakie pełni funkcje i jakie są jej rodzaje, przeczytasz dalej.

Więcej…

   

Więcej artykułów…