Technologie

Podwieszany sufit napinany - wygląd, zalety, wady

Sufit napinanySufit napinany to interesująca alternatywa dla tradycyjnego sufitu podwieszanego. Tego rodzaju sufit nie tylko jest dostępny praktycznie w każdym możliwym kolorze i wzorze, ale jest też bardzo praktyczny, lekki i nie obciąża stropu. Sufity napinane dają więc o wiele większe możliwości aranżacyjne niż te tradycyjne podwieszane.

Więcej…

 

Dach kopertowy - co to jest? Zalety, wady

Dach kopertowyDach czterospadowy nazywany również dachem kopertowym to popularne rozwiązanie, stosowane głównie w domach jednorodzinnych, parterowych. Jeżeli Ty również zastanawiasz się nad taką konstrukcją dachu, warto poznać jej wady oraz zalety, dzięki czemu podjęcie decyzji stanie się na pewno nieco prostsze. Gotowy na solidną dawkę informacji? Zapraszamy do lektury!

Więcej…

   

Panele winylowe - 5 najważniejszych zalet

Panele winylowePanele winylowe zyskują coraz większą popularność. Można je kupić w prawie każdym markecie budowlanym i sklepie specjalistycznym, pojawiają się w programach telewizyjnych i w aranżacjach uznanych architektów, możemy je spotkać w hotelach, restauracjach i biurach. Skąd ten nagły wzrost popularności? Dlaczego praktycznie w ciągu kilku miesięcy panele winylowe podbiły rynek? Oto 5 najważniejszych cech, zalet tego produktu.

Więcej…

 

Rezystory - rodzaje i zasada działania

RezystoryRezystory to nic innego jak oporniki elektryczne. Stanowią one niezwykle istotną, bierną część obwodu elektrycznego. Tego typu podzespoły znajdują się praktycznie w każdym urządzeniu elektrycznym i trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie tego typu urządzeń bez rezystorów. Jaką dokładnie pełnią funkcję i jakie są ich rodzaje?

Więcej…

   

Montaż klimatyzacji - najważniejsze informacje

Montaż klimatyzacjiJeszcze kilka lat temu na komfort klimatyzowanego pomieszczenia mogły pozwolić sobie głównie firmy i osoby z większymi oszczędnościami. Dziś, wraz z ociepleniem klimatu i zmniejszeniem cen sprzętu i montażu, chętniej decydujemy się na kupno jednostek chłodzących. Klimatyzacja staje się standardem w biurach, miejscach aktywności zawodowej, ale także w domach i mieszkaniach. Sprawdź na czym polega montaż klimatyzacji, a także jakie najważniejsze aspekty powinieneś rozważyć przy podjęciu decyzji przy wyborze klimatyzatora.

Więcej…

 

Sauna fińska a sauna na podczerwień

Sauna na podczerwieńSauna to rozwiązanie, które pomoże stworzyć prawdziwe SPA w zaciszu własnego domu. Coraz więcej osób decyduje się na jej montaż, aby móc wygodnie i o każdej porze skorzystać z odprężającej i rozgrzewającej sesji. Do wyboru mamy klasyczną saunę fińską oraz nowoczesną kabinę na podczerwień. Różnice w konstrukcji, zasadzie działania oraz wpływie korzystania z obu urządzeń na nasz organizm są znaczne.

Więcej…

   

Więcej artykułów…