Technologie

Fotowoltaika dla domu w 2021 - czy to się opłaca?

FotowoltaikaBłyskawiczny rozwój fotowoltaiki w Polsce nastąpił po uruchomieniu rządowych programów takich jak Mój Prąd, który zagwarantował dziesiątkom tysięcy wnioskodawców dofinansowania na zakup i montaż własnych instalacji, które gwarantują niezależność energetyczną. Czy fotowoltaika dla domu będzie się opłacać również w 2021 roku? Co wpływa na jej opłacalność? Odpowiadamy!

Więcej…

 

Podwieszany sufit napinany - wygląd, zalety, wady

Sufit napinanySufit napinany to interesująca alternatywa dla tradycyjnego sufitu podwieszanego. Tego rodzaju sufit nie tylko jest dostępny praktycznie w każdym możliwym kolorze i wzorze, ale jest też bardzo praktyczny, lekki i nie obciąża stropu. Sufity napinane dają więc o wiele większe możliwości aranżacyjne niż te tradycyjne podwieszane.

Więcej…

   

Pompy ciepła - co warto wiedzieć?

Ogrzewanie mieszkaniaPodejmując decyzję o budowie domu lub jego gruntownym remoncie, warto zgłębić temat panujących obecnie trendów. Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach budownictwo dąży do energooszczędności. Ma to oczywiście swoje uzasadnienie w aspektach środowiskowych. Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat w branży budowlanej pojawiło się kilka "nowych", energooszczędnych rozwiązać, o których warto wiedzieć. Są nimi między innymi: pompy ciepła. Jak działa pompa ciepła? Jakie zalety ma to rozwiązanie? Zachęcamy do lektury!

Więcej…

 

Rodzaje sufitów podwieszanych i zastosowanie

Sufit podwieszanyZamontowanie podwieszanego sufitu jest świetnym rozwiązaniem w przypadku, gdy chcemy obniżyć wysokość pomieszczenia. Zainstalowanie takiego sufitu także ma pozytywny wpływ na polepszenie akustyki. Jednak najważniejszą zaletą tego typu rozwiązań jest to, że wszystkie instalacje elektryczne bądź wentylacyjne, zostaną doskonale zamaskowane, co w rezultacie poprawi estetykę pomieszczenia i wrażenia wizualne.

Więcej…

   

Fotowoltaika krok po kroku - jak zacząć oszczędzać na prądzie?

FotowoltaikaKonsumenci prywatni lub instytucjonalni, którzy zdecydowali się zainwestować w montaż instalacji fotowoltaicznej, coraz szerzej dzielą się pozytywnymi opiniami na temat oszczędności, które udało im się poczynić dzięki prywatnej mini elektrowni słonecznej. Nic więc dziwnego, że grono osób zainteresowanych montażem systemu paneli słonecznych w swoim domu lub firmie wciąż rośnie. Brak doświadczenia w tego typu inwestycjach może jednak skutkować niewystarczającą wiedzą na temat samego procesu planowania i realizacji przedsięwzięcia. Jak zatem wygląda instalacja fotowoltaiki krok po kroku i jak się do tego zabrać?

Więcej…

 

Folia w płynie - czym jest i jak ją stosować?

Folia w płynieDobra hydroizolacja płytek podłogowych i ściennych to jedna z najważniejszych kwestii, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas remontu łazienki, czy kuchni. Same płytki nie chronią wystarczająco powierzchni podłogi i ścian przed wnikaniem wilgoci. Niestety woda może się pod nie dostać i spowodować zawilgocenie, co nieuchronnie doprowadzi do zagrzybienia.

Więcej…

   

Więcej artykułów…