Technologie

Fuga epoksydowa - czym jest, jakie ma zalety i wady, jak ją nakładać?

Fuga epoksydowa w kuchniFuga epoksydowa powstała z myślą o pomieszczeniach przemysłowych, dużych powierzchniach, eksploatowanych niemalże 24 godziny na dobę. Spoiwo miało być odporne na uszkodzenia mechaniczne, antybakteryjne i niezwykle łatwe do utrzymania w czystości.

Więcej…

 

Gniazdka i kontakty. Jak wybrać dobry osprzęt elektryczny?

GniazdkoGniazdka i kontakty oraz inne elementy osprzętu elektrycznego to wyposażenie, z którego korzysta się codziennie. Niektóre są eksploatowane wyjątkowo intensywnie. Dlatego wybór nowego osprzętu elektrycznego to jedno z ważniejszych zadań z punktu widzenia bezpieczeństwa i doświadczeń osób korzystających z oświetlenia i zasilania.

Więcej…

   

Inteligentny dom dla początkujących

Inteligentny domRaczej trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat, a nawet nasz dom, bez elektroniki. Nie zatrzymamy postępu technologicznego i nic w tym złego, ponieważ nie ma się czego obawiać. Odpowiednio dobrany sprzęt z kategorii smart house pomoże nam w codziennym funkcjonowaniu, a niekiedy może nawet uratować życie. Warto prześledzić nowinki elektroniczne i wybrać coś dla siebie.

Więcej…

 

Podwieszany sufit napinany - wygląd, zalety, wady

Sufit napinanySufit napinany to interesująca alternatywa dla tradycyjnego sufitu podwieszanego. Tego rodzaju sufit nie tylko jest dostępny praktycznie w każdym możliwym kolorze i wzorze, ale jest też bardzo praktyczny, lekki i nie obciąża stropu. Sufity napinane dają więc o wiele większe możliwości aranżacyjne niż te tradycyjne podwieszane.

Więcej…

   

Folia w płynie - czym jest i jak ją stosować?

Folia w płynieDobra hydroizolacja płytek podłogowych i ściennych to jedna z najważniejszych kwestii, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas remontu łazienki, czy kuchni. Same płytki nie chronią wystarczająco powierzchni podłogi i ścian przed wnikaniem wilgoci. Niestety woda może się pod nie dostać i spowodować zawilgocenie, co nieuchronnie doprowadzi do zagrzybienia.

Więcej…

 

Odnawialne źródła energii w naszej przyszłości

Odnawialne źródła energiiNie jest tajemnicą, że nasza gospodarka energetyczna się zmienia. Zmianie ulega bowiem wiele dziedzin naszego życia, a wszystko powiązane jest z pogarszającym się stanem naszego klimatu oraz kurczącymi zasobami paliw kopalnianych. Czy tego chcemy, czy nie, pozyskiwanie energii w naszej przyszłości musi odbywać się w inny sposób niż dotychczas. Odpowiedzią na trudne i wymagające zmiany może być fotowoltaika - ale nie tylko.

Więcej…

   

Więcej artykułów…