Technologie

Osuszacz powietrza - kiedy warto w niego zainwestować?

Osuszacz powietrzaWilgoć, która nie pozwala schnąć świeżo wypranym ręcznikom. Ta sama wilgoć sprawiająca, że coraz częściej zapadamy na schorzenia górnych dróg oddechowych. I wreszcie, po raz kolejny wilgoć, która swoje odzwierciedlenie znajduje w odklejających się tapetach, rozwijającym się na ścianie grzybie, który nie sprzyja naszemu samopoczuciu. Taka sytuacja panuje w wielu mieszkaniach i domach, gdzie nie ma dość dobrej izolacji, choć to nie jedyna przyczyna. Sposobem na zwalczenie nadmiernej wilgotności, jest zastosowanie osuszacza powietrza. Jak działa i jaki wybrać?

Więcej…

 

Perforowany sufit podwieszany

Płyty perforowane na sufitSufit perforowany to nowy trend, który znalazł zastosowanie w domach z otwartą przestrzenią dzienną. Jest to sufit podwieszany wykonany z perforowanych płyt regipsowych, czyli gipsowych z niewielkimi otworami, drewna, stali nierdzewnej lub aluminiowych. Najczęściej znajduje zastosowanie na dużych otwartych przestrzeniach dziennych jako stabilizator akustyczny i pochłaniacz zapachów.

Więcej…

   

Biomasa - definicja, rodzaje, zalety i wady

Biomasa - pelletyTrzecim, pod względem wielkości, naturalnym źródłem energii jest biomasa. Wykorzystywana jest ona jednak najczęściej - przede wszystkim ze względu na łatwość pozyskiwania i przekształcenia w możliwą do zastosowania energię.

Więcej…

 

Tynk akrylowy - skład, właściwości, rodzaje, nakładanie, cena

Tynk akrylowyTynk akrylowy jest formą elewacji wewnętrznej i zewnętrznej, której cechą charakterystyczną jest zróżnicowana faktura i kolorystyka. Z reguły tynki te mają delikatnie niejednorodną powierzchnię, wyróżniającą się ciekawą aranżacyjnie strukturą. Stąd też często zalicza się je do tynków dekoracyjnych, jako doskonałą alternatywę dla rozwiązań mineralnych.

Więcej…

   

Wentylacja - potrzeba, rodzaje, przykłady urządzeń

WentylacjaWentylacja powietrza w domu czy mieszkaniu jest bardzo ważna, szczególnie dla zdrowia. Odpowiednia cyrkulacja powietrza powoduje wymianę zanieczyszczonego powietrza zagrażającego prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu. Wentylacja nie tylko potrzebna jest dla zdrowia.

Więcej…

 

Ogniwa akumulatorów do fotowoltaiki - rodzaje, budowa, działanie, zalety i wady

Ogniwa fotowoltaiczne w systemie solarnymInstalacja fotowoltaiczna bez ogniw akumulatorów daje nam możliwość korzystania z prądu w ciągu dnia, natomiast nocą nie ma takiej możliwości z powodu braku światła. Warto zainwestować w akumulator solarny, który umożliwi korzystanie z energii całodobowo.

Więcej…