Technologie

Jakie są typy paneli fotowoltaicznych i które z nich wybrać?

Panele fotowoltaicznePanele stanowią serce systemu fotowoltaicznego, tutaj następuje zamiana światła słonecznego na energię elektryczną. W ciągu ostatnich 20 lat fotowoltaika rozwinęła się z technologii niszowej do technologii masowej o wysokich wskaźnikach wzrostu na całym świecie. W tym czasie postęp techniczny w dziedzinie modułów fotowoltaicznych był raczej ewolucyjny niż rewolucyjny. Wydajność i żywotność modułów fotowoltaicznych jest stale podnoszona w małych krokach, dlatego dzisiejsze moduły słoneczne mają niewątpliwie znacznie lepszą jakość niż ich poprzednicy. Aby wygenerować wystarczającą ilość energii słonecznej, wiele ogniw słonecznych jest ze sobą połączonych.

Więcej…

 

Kolektory próżniowe - jak działają?

Kolektory próżnioweJeśli zastanawiałeś się kiedykolwiek nad instalacją fotowoltaiczną w swoim domu, na pewno spotkałeś się z frazą "kolektory próżniowe". Panele tego rodzaju są bardzo wydajne oraz korzystają z zaawansowanej technologii, która charakteryzuje się opłacalnością oraz ekonomią pracy. Jak więc działają kolektory próżniowe? Jakie są wady i zalety tego typu paneli? Spieszymy z odpowiedzią.

Więcej…

   

Konglomerat - czym jest? Rodzaje, właściwości, zastosowanie, cena

KonglomeratKonglomerat to pojęcie, które na myśl może przywodzić nie tylko materiały stosowane w budownictwie. W odniesieniu do tej dziedziny termin stosuje dla dwóch rodzajów materiału - konglomeratu naturalnego oraz sztucznego. Czym są te materiały, jak powstają, jakie mają właściwości, jakie znajdują zastosowanie i jak kształtują się ich ceny? Odpowiedzi poniżej.

Więcej…

 

Osuszacz powietrza - kiedy warto w niego zainwestować?

Osuszacz powietrzaWilgoć, która nie pozwala schnąć świeżo wypranym ręcznikom. Ta sama wilgoć sprawiająca, że coraz częściej zapadamy na schorzenia górnych dróg oddechowych. I wreszcie, po raz kolejny wilgoć, która swoje odzwierciedlenie znajduje w odklejających się tapetach, rozwijającym się na ścianie grzybie, który nie sprzyja naszemu samopoczuciu. Taka sytuacja panuje w wielu mieszkaniach i domach, gdzie nie ma dość dobrej izolacji, choć to nie jedyna przyczyna. Sposobem na zwalczenie nadmiernej wilgotności, jest zastosowanie osuszacza powietrza. Jak działa i jaki wybrać?

Więcej…

   

Perforowany sufit podwieszany

Płyty perforowane na sufitSufit perforowany to nowy trend, który znalazł zastosowanie w domach z otwartą przestrzenią dzienną. Jest to sufit podwieszany wykonany z perforowanych płyt regipsowych, czyli gipsowych z niewielkimi otworami, drewna, stali nierdzewnej lub aluminiowych. Najczęściej znajduje zastosowanie na dużych otwartych przestrzeniach dziennych jako stabilizator akustyczny i pochłaniacz zapachów.

Więcej…

 

Biomasa - definicja, rodzaje, zalety i wady

Biomasa - pelletyTrzecim, pod względem wielkości, naturalnym źródłem energii jest biomasa. Wykorzystywana jest ona jednak najczęściej - przede wszystkim ze względu na łatwość pozyskiwania i przekształcenia w możliwą do zastosowania energię.

Więcej…