Technologie

Perforowany sufit podwieszany

Płyty perforowane na sufitSufit perforowany to nowy trend, który znalazł zastosowanie w domach z otwartą przestrzenią dzienną. Jest to sufit podwieszany wykonany z perforowanych płyt regipsowych, czyli gipsowych z niewielkimi otworami, drewna, stali nierdzewnej lub aluminiowych. Najczęściej znajduje zastosowanie na dużych otwartych przestrzeniach dziennych jako stabilizator akustyczny i pochłaniacz zapachów.

Więcej…

 

Biomasa - definicja, rodzaje, zalety i wady

Biomasa - pelletyTrzecim, pod względem wielkości, naturalnym źródłem energii jest biomasa. Wykorzystywana jest ona jednak najczęściej - przede wszystkim ze względu na łatwość pozyskiwania i przekształcenia w możliwą do zastosowania energię.

Więcej…

   

Tynk akrylowy - skład, właściwości, rodzaje, nakładanie, cena

Tynk akrylowyTynk akrylowy jest formą elewacji wewnętrznej i zewnętrznej, której cechą charakterystyczną jest zróżnicowana faktura i kolorystyka. Z reguły tynki te mają delikatnie niejednorodną powierzchnię, wyróżniającą się ciekawą aranżacyjnie strukturą. Stąd też często zalicza się je do tynków dekoracyjnych, jako doskonałą alternatywę dla rozwiązań mineralnych.

Więcej…

 

Wentylacja - potrzeba, rodzaje, przykłady urządzeń

WentylacjaWentylacja powietrza w domu czy mieszkaniu jest bardzo ważna, szczególnie dla zdrowia. Odpowiednia cyrkulacja powietrza powoduje wymianę zanieczyszczonego powietrza zagrażającego prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu. Wentylacja nie tylko potrzebna jest dla zdrowia.

Więcej…

   

Ogniwa akumulatorów do fotowoltaiki - rodzaje, budowa, działanie, zalety i wady

Ogniwa fotowoltaiczne w systemie solarnymInstalacja fotowoltaiczna bez ogniw akumulatorów daje nam możliwość korzystania z prądu w ciągu dnia, natomiast nocą nie ma takiej możliwości z powodu braku światła. Warto zainwestować w akumulator solarny, który umożliwi korzystanie z energii całodobowo.

Więcej…

 

Pompy ciepła - rodzaje, zastosowanie, ceny

Pompa ciepła - zasada działaniaPompy ciepła - rodzaje, zastosowanie i cena. Zminimalizowanie opłat za energię, przy pomocy której ogrzejemy dom, staje się coraz częściej priorytetem. Konwencjonalne jej źródła są coraz droższe, a całkowite wyczerpanie się nawet najbogatszych złóż zbliża się nieubłaganie. Alternatywą okazują się pompy ciepła, które mogą pracować równie wydajnie, co stosowane dziś tradycyjne metody ogrzewania domów i innych budynków.

Więcej…