Technologie

Poznaj parkiet dwuwarstwowy

Parkiet dwuwarstwowyPodłoga drewniana to jedno z najbardziej ponadczasowych rozwiązań do wnętrz urządzonych w różnych stylach i kolorystyce.

Więcej…

 

Aerożel - izolacja, właściwości, zastosowanie, cena

AerożelNa przestrzeni ostatnich kilku lat, w budownictwie wyraźnie dostrzegalna jest tendencja do maksymalnego ograniczania zużywania energii cieplnej oraz zaostrzania wymogów, które związane są izolacyjnością. Tego typu działania sprawiają, że wciąż poszukiwane są coraz to bardziej efektywne materiały izolacyjne. Jednym z takich właśnie rozwiązań są wciąż niezbyt jeszcze często wykorzystywane aerożele.

Więcej…

   

Dach kopertowy - co to jest? Zalety, wady

Dach kopertowyDach czterospadowy nazywany również dachem kopertowym to popularne rozwiązanie, stosowane głównie w domach jednorodzinnych, parterowych. Jeżeli Ty również zastanawiasz się nad taką konstrukcją dachu, warto poznać jej wady oraz zalety, dzięki czemu podjęcie decyzji stanie się na pewno nieco prostsze. Gotowy na solidną dawkę informacji? Zapraszamy do lektury!

Więcej…

 

Biomasa - definicja, rodzaje, zalety i wady

Biomasa - pelletyTrzecim, pod względem wielkości, naturalnym źródłem energii jest biomasa. Wykorzystywana jest ona jednak najczęściej - przede wszystkim ze względu na łatwość pozyskiwania i przekształcenia w możliwą do zastosowania energię.

Więcej…

   

Konglomerat - czym jest? Rodzaje, właściwości, zastosowanie, cena

KonglomeratKonglomerat to pojęcie, które na myśl może przywodzić nie tylko materiały stosowane w budownictwie. W odniesieniu do tej dziedziny termin stosuje dla dwóch rodzajów materiału - konglomeratu naturalnego oraz sztucznego. Czym są te materiały, jak powstają, jakie mają właściwości, jakie znajdują zastosowanie i jak kształtują się ich ceny? Odpowiedzi poniżej.

Więcej…

 

Jakie powinno być idealne ustawienie paneli fotowoltaicznych i gdzie je zamontować?

Montaż paneli fotowoltaicznychJedno z pierwszych pytań, które zadają sobie osoby zaczynające zastanawiać się nad montażem instalacji fotowoltaicznej w domu brzmi: Jaki powinien być kierunek ustawienia tychże paneli fotowoltaicznych? Inaczej mówiąc, w którą stronę powinno się ustawić panele fotowoltaiczne, żeby mogły one wytwarzać maksymalną ilość energii elektrycznej.

Więcej…