Trzy powody, dla których warto wybierać oświetlenie LED

Nowoczesne oświetlenie LEDWspółczesny świat dostarcza nam wielu możliwości w zakresie wyposażenia domu, miejsc użyteczności publicznej oraz zakładów pracy. Do każdego z nas, czy tego chcemy, czy nie, dociera wiedza w zakresie najnowszych rozwiązań technologicznych, które nie tylko ułatwiają nam życie, ale również są bardziej ekologiczne.

Dotyczy to również oświetlenia. Producenci żarówek i lamp dostosowują się do aktualnych trendów i wymogów. Dostarczają nam szerokiej klasy asortyment LED, dzięki któremu oszczędzamy energię, tworzymy przyjemny klimat w pomieszczeniach i jesteśmy proekologiczni.

Chcesz oszczędzić na prądzie? Wybierz oświetlenie LED

Osoby, które zamieniły tradycyjne żarówki na żarówki LED, są zachwycone ze swojej decyzji już po otrzymaniu pierwszego rachunku za energię elektryczną. Te nowoczesne świetlówki pobierają bowiem do 90% mniej prądu niż ich starsze odpowiedniczki.

Do tego trzeba podkreślić, że kupując żarówki LED mamy zagwarantowany bardzo długi czas ich pracy. Mówi się, że jest on nawet kilkanaście razy dłuższy. Ich ogromnym atutem jest zwiększona odporność na uszkodzenia mechaniczne. Nie trzeba się z nimi obchodzić jak z jajkiem.

Co istotne, włączając lampę, w której znajduje się świetlówka LED, od razu otrzymujemy pełną jej moc. Nie musimy czekać, aż się rozgrzeje. Żarówka świeci wydanie już od momentu pstryknięcia włącznika.

W związku z ogromną popularnością oświetlenia LED staje się ono coraz tańsze. Rozbudowany katalog produktów LED posiada sklep Profiled, którego oferta znajduje się pod adresem: https://sklep.profiled.pl. Można tu zakupić nie tylko żarówki, ale również profile LED, taśmy LED, sterowniki LED, zasilacze LED, lampy LED, system Mi-Light. Jednym słowem wszystko, co dotyczy oświetlenia LED. Asortyment jest zróżnicowany, a ceny przystępne.

Chcesz stworzyć niespotykany klimat? Wybierz oświetlenie LED

Oświetlenie elektryczne to wynalazek wszech czasów. Oświetlenie LED to jego nowoczesna odsłona. Uzyskane światło wykorzystywane jest nie tylko do pracy i wykonywania obowiązków domowych. Może również służyć jako narzędzie wystroju wnętrz.

Każdy z nas lubi przebywać w klimatycznych miejscach. A można je stworzyć chociażby poprzez zastosowanie taśm ledowych. Są to paski, które składają się z rozmieszczonych w równych odległościach od siebie punktów świetlnych. Warto podkreślić, że mogą być one zasilane zarówno bezpośrednio z sieci elektrycznej, jak i z baterii. Dzięki temu ilość zastosowań jest właściwie nieograniczona.

Taśmy ledowe umieszczane są zazwyczaj w różnego typu profilach wykonanych z aluminium lub PCV. W opcji są profile nawierzchniowe, wpuszczane, narożne oraz tak zwane kanały. Mogą być zatem zamontowane na suficie, na ścianie, w podłodze i gdzie tylko zapragniemy. Nie ma przeszkód, aby umieścić je również w meblach lub po ich obrzeżach. Świetlówki LED dostępne są w różnych kolorach.

Chcesz zrobić coś dobrego dla środowiska? Wybierz oświetlenie LED

Przewaga żarówek LED nad tradycyjnymi świetlówkami polega również na tym, że nie zawierają one rtęci oraz innych szkodliwych dla człowieka i środowiska naturalnego substancji. Są w pełni ekologiczne.

Pozytywny wizerunek oświetlenia LED wynika również z jego długiej żywotności. Produkty LED to wyroby, które starczają na lata. Nie wymienia się ich zbyt często. W związku z tym ogranicza się liczbę odpadów.

Fot. materiały prasowe.

Komentarze