Urządzamy nowoczesną sypialnię - jakie meble wybrać?

Nowoczesna sypialniaAranżacja każdej sypialni to spore przedsięwzięcie. I nie ma w tym niczego dziwnego, w końcu to pomieszczenie, które pełni w naszym życiu bardzo ważną rolę. Nowoczesna sypialnia, która jest kwintesencją współczesnych projektów jest przestronna i praktyczna. Jakie meble wybrać, by cieszyć się praktycznym i ciekawym wnętrzem?

Projektanci modnych wnętrz są zgodni, że do uzyskania udanego projektu wcale nie trzeba korzystać z nadmiaru kształtów, faktur i kolorów. Wręcz przeciwnie to minimalizm odgrywa pierwsze skrzypce podczas tworzenia najlepszych, wnętrzarskich aranżacji.

To właśnie tę regułę stosuje się w przypadku urządzenia sypialni, a dzięki poradom ekspertów, użytkownicy tych wnętrz cieszą się zdrowym i spokojnym snem. Jak dobrze urządzić sypialnię, by spać w pomieszczeniu, w którym panuje relaksująca atmosfera? Jakie meble będą tu pasowały najlepiej, a z których można zrezygnować. I wreszcie, dlaczego oszczędny minimalizm jest najlepszą receptą na otrzymanie pięknej sypialni? Tego wszystkiego dowiemy się dzięki poradom ekspertów. Zajrzyj, jeśli Twoją sypialnię czeka nie mała rewolucja!

Aranżacja sypialni - dlaczego minimalizm jest ważny?

Gdzie wysypiamy się najlepiej? Jak wskazują trendy: Najkorzystniej wypoczywa nam się w pokojach hotelowych, gdzie minimalistyczne wyposażenie nie odwraca naszej uwagi podczas wypoczynku. Łóżko, szafa i stoliki nocne to wystarczające i w pełni funkcjonalne wyposażenie, a utrzymane w odpowiedniej kolorystyce będzie także modne i nowoczesne. Dobry projekt sypialni w domu każdego z inwestorów powinien opierać się na podobnym założeniu. Należy w nim uwzględniać podstawowe, konieczne do zasypiania lub porządkowania strefy snu wyposażenie, ale unikać zbieractwa lub przytłoczenia dodatkowymi segmentami. Gra świateł, miękkie i przyjemne dodatki oraz duże łóżko (oczywiście w miarę możliwości dobrane do wielkości wnętrza) to clue wzorcowej aranżacji.- wskazuje projektant wnętrz.

Minimalizm aranżacyjny wnętrza o charakterze sypialnianym jest niezwykle ważny nie tylko z punktu widzenia projektantów, ale przede wszystkim właścicieli. Im mniej przedmiotów, tym większa koncentracja na śnie, a tym samym dłuższy i nieprzerwany wypoczynek. W jakim otoczeniu wypoczywa nam się najlepiej?

Zwracam uwagę swoim klientom, że sypialnię warto utrzymać w stonowanych i dość uniwersalnych kolorach. Bardzo dobrze sprawdza się tutaj szarość, biel, czy delikatna zieleń. Przyjazne w odbiorze będzie także bielone lub naturalne drewno. Można łatwo zauważyć, że to ulubiona paleta materiałów i kolorów, wykorzystywana we współczesnych bardzo modnych aranżacjach o charakterze skandynawskim, czy też industrialnym. Dla mnie nie ma lepszej metody i materiałów na sypialnię ze snów - dodaje projektant.

Meble do nowoczesnej sypialni, co wybrać?

W dobrze zaaranżowanej sypialni nie może zabraknąć tak podstawowego mebla, jakim jest wygodne łóżko. Jego wielkość należy dobrać do możliwości wnętrza i potrzeb użytkowników. Nie zmienia to jednak faktu, że dla singli zaleca się wybór ramy łóżka o wielkości np. 100x200 cm lub 120x200 cm, zaś dla pary małżeńskiej można pokusić się o łóżko o szerokości nawet 160x200 oraz 200x220 cm.

Im większe łóżko, tym większe szanse na wygodny sen i dowolnej pozycji, ale pamiętajmy, że model łóżka będzie dyktował późniejsze zakup materaca. Dostosujmy zatem wybór tego zestawu do naszego założonego budżetu.

Co oprócz łóżka powinno znaleźć się w sypialni? Tutaj na pewno ważnym elementem wyposażenia będą stoliki nocne, a na nich lampki z przyjemną ciepłą barwą światła. Jeśli nie masz wyodrębnionego, osobnego pomieszczenia o charakterze garderoby to zadbaj, by o to, by w zestawie mebli umieścić także szafę z systemem drzwi przesuwnych. Taki mebel zapewni Ci możliwość uporządkowania ubrań, obuwia, czy drobnych akcesoriów.

Komentarze