Uszczelnianie betonu

Uszczelnianie betonuBeton to jeden z najtwardszych materiałów budowlanych, który jest niezwykle wytrzymały. Aby zachował swoje właściwości, musi być odpowiednio zabezpieczony przed wnikaniem wody, dlatego niezwykle ważne jest jego uszczelnienie.

Właściwości betonu

Beton to materiał budowlany, który obecnie jest niezastąpiony podczas wszelkich prac budowlanych. Do jego najważniejszych właściwości należy: wysoka twardość, wytrzymałość oraz łatwość użycia. Wykonanie hydroizolacji to jedna z najistotniejszych czynności, które należy wykonać. Jest to niezwykle ważne w przypadku fundamentów, które są szczególnie narażone na kontakt z wodą. Brak lub źle wykonana hydroizolacja może doprowadzić do uszkodzeń betonu. Odpowiednio przygotowana warstwa uszczelniająca gwarantuje ochronę przed wilgocią oraz wydłuża żywotność betonu nawet o kilkanaście lat.

Uszczelnianie betonu

Uszczelnianie betonu

Stare i zaniedbane budynki w większości wymaga całkowitej renowacji. Jedną z największych wad starych budynków jest to, że charakteryzują się dużą utratą ciepła, co przekłada się na bardzo wysokie koszty ogrzewania. W tej sytuacji, najlepszym rozwiązaniem jest uszczelnienie betonu. Każdy budynek traci ciepło, które zamiast zostać w ogrzewanym pomieszczeniu, ulatnia się z niego przez szczeliny. Przenikanie zimnego powietrza do wnętrza budynku można ograniczyć poprzez uszczelnienie betonu. Do głównych zalet uszczelnień budowlanych należą: dużo niższe koszty ogrzewania, brak przeciągów oraz brak pleśni. Nasze produkty do hydroizolacji budowli wyróżniają się wysoką jakością oraz łatwością użycia, dlatego wiele firm chętnie sięga po nasz asortyment.

Profesjonalne produkty do modernizacji budynków

Obecnie na rynku możemy znaleźć szeroką ofertę produktów do uszczelniania betonu. Najważniejsze jest to, aby wybrać wysokiej jakości produkt, który przyniesie nam oczekiwane rezultaty. Firma Schomburg wie, jak ważne są odpowiednio dobrane produkty, które ułatwią renowację starych budynków. Sposobów na wykonanie odpowiedniej hydroizolacji jest bardzo dużo. Najpopularniejszą z nich są zaprawy uszczelniające, których głównym zadaniem jest zabezpieczenie betonu przed wnikaniem wody. Do uszczelniania betonu mogą być również używane masy bitumiczne modyfikowane polimerami (KMB).

Komentarze