Wanna z prysznicem: kiedy to rozwiązanie ma sens? Remontujemy łazienkę: inspiracje

Wanna z prysznicemWanna czy prysznic? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta - to, na co się zdecydujemy, zależy między innymi od naszych preferencji, stylu życia czy metrażu naszej łazienki. Kiedy warto zdecydować się na wannę, a kiedy - na prysznic? W jakim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wanna z prysznicem?

Wanna czy prysznic? Odwieczny konflikt przy remoncie łazienki

Remontujesz łazienkę? A może dopiero urządzasz mieszkanie i zastanawiasz się, które rozwiązanie będzie najlepsze?

Większość z nas uwielbia wannę za to, że może się w niej zrelaksować i odprężyć. W czasie kąpieli w ciepłej wodzie możemy również wykonać zabiegi pielęgnacyjne, dodać do wody ulubiony olejek lub sól morską. Z kolei prysznic świetnie sprawdza się dla osób, które cenią ekologię i szybkie kąpiele. To dobre rozwiązanie dla sportowców, którzy chcą odświeżyć się po treningu i osób starszych lub niepełnosprawnych.

Podejmując decyzję, musimy wziąć pod uwagę nie tylko naszą wygodę, ale również wielkość łazienki i liczbę urządzeń, które chcemy w niej pomieścić.

5 przypadków, kiedy wanna będzie najlepszym rozwiązaniem!

  • Masz dużą łazienkę i cenisz sobie estetykę - jeśli masz dużą łazienkę, nie musisz martwić się o to, że wanna zajmie za dużo miejsca. Możesz również zdecydować się na aranżację pokoju kąpielowego z wanną wolnostojącą, która będzie grać kluczową rolę w pomieszczeniu.
  • Uwielbiasz relaksujące kąpiele - nawet najlepiej wyposażony prysznic nie jest w stanie zastąpić gorącej kąpieli w wannie pełnej piany. Wanna da ci możliwość stworzenia domowego SPA, podczas którego nałożysz ulubione kosmetyki i zrelaksujesz się.
  • Potrzebujesz miejsca, w którym wygodnie wykąpiesz dziecko - zalety wanny docenią rodziny z dziećmi. Do wanny możemy wstawić mniejszą wanienkę, w której umyjemy malca. Z kolei starsze dzieci chętnie biorą kąpiele w kolorowej wodzie i uwielbiają możliwość wodnej zabawy.
  • Cenisz sobie wygodę podczas sprzątania - utrzymanie porządku na powierzchni wanny jest zdecydowanie łatwiejsze, niż w przypadku prysznica, na którego ściankach szybko osadzają się kamień i inne zanieczyszczenia, które trudno wyczyścić.

Prysznic w małej łazience

Decyzja o tym, czy wybrać wannę czy prysznic, nie dotyczy jedynie produktu, ale również dostępnej przestrzeni, która zagwarantuje wygodę i bezpieczne poruszanie się w łazience. Wolna przestrzeń przed wanną powinna mieć minimum 100x70 cm, a przed prysznicem - 80x90 cm.

Dużą zaletą prysznica są jego gabaryty, dlatego idealnie nadaje się on do małych łazienek. Decydując się na tę opcję, mamy możliwość zagospodarowania łazienki dodatkowymi meblami, co może okazać się istotne, jeśli pomieszczenie jest małe - a domowników korzystających z łazienki - dużo. Prysznic dzięki swoim gabarytom nie powinien również stanowić wyzwania w aranżacji pomieszczenia.

Obawiasz się, że prysznic nie pozwoli ci na delektowanie się kąpielą? Obecnie kabinę prysznicową możesz wyposażyć między innymi w panel do hydromasażu, siedzisko, dodatkowe półki czy wbudowane radio, co znacznie zwiększy komfort jego użytkowania.

Wanna z prysznicem, czyli kompromis, w który warto zainwestować

Jeśli nadal nie wiesz, na które rozwiązanie się zdecydować, podpowiedzią jest wanna z prysznicem. To bardzo praktyczny wybór, który zapewni ci zarówno możliwość wzięcia szybkiego prysznica, jak i długiej relaksującej kąpieli.

Wanna z prysznicem to rozwiązanie estetyczne i wygodne. Szyby kabiny prysznicowej mogą być zamontowane wokół całej wanny lub znajdować się tylko w jednej części. Podobnie jak w tradycyjnych kabinach prysznicowych są one łączone stalowymi profilami lub niewielkimi łącznikami, które nie rzucają się w oczy. Mogą być przesuwane lub składane w harmonijkę. Najpopularniejsze są te wykonane z przezroczystego tworzywa.

Wanna z prysznicem sprawdzi się, kiedy przemawiają do ciebie zalety obu rozwiązań, ale nie masz wystarczająco dużo miejsca w łazience. Jeśli trudno podjąć ci decyzję i zdecydować - wanna czy prysznic - konieczne weź to rozwiązanie pod uwagę.

Źródło: www.ladnydom.pl.

Komentarze