Wybierz mop, który pomoże Ci w sprzątaniu

MopDom to Twój azyl. Musisz więc czuć się w nim swobodnie i bezpiecznie. Trudno wyciszyć się i odpocząć po ciężkim dniu, jeśli przeszkadza Ci otoczenie, np. z powodu poziomu higieny. Sprzątanie nie musi być ciężkie i pracochłonne. Wystarczy korzystać ze sprawdzonych narzędzi, które pomogą Ci skrócić czas porządków i zmniejszyć wysiłek podczas podstawowych czynności, np. mycia podłogi.

Wielu z nas prawdopodobnie pamięta czasy, w których mycie podłogi było równoznaczne z szorowaniem jej przy pomocy bawełnianych szmatek na kolanach. Mopy nie zawsze były dostępne w sklepach lub ich ceny były bardzo wysokie. Dziś każdy może kupić płaskiego mopa marki Vileda, który łączy atrakcyjną cenę i wysoką jakość. Mop płaski Vileda to jeden ze sposobów zadbania o podłogę w mieszkaniu.

Jaki mop wybrać do domu?

Producenci mopów i innych akcesoriów do sprzątania zaskakują kreatywnością. Klienci mają do dyspozycji mnóstwo narzędzi skonstruowanych w różny sposób tak, by można było dopasować je do oczekiwań i potrzeb bez większych problemów. W sklepie Metler.pl znajdziesz m.in. mopy:

  • płaski z wkładem z mikrofibry,
  • płaski obrotowy,
  • płaski ze spryskiwaczem,
  • paskowy z wkładem z mikrofibry,
  • obrotowy,
  • parowy.

Nadal jednym z najczęściej wybieranych jest tradycyjny mop płaski Vileda Ultramax z wkładem z mikrofibry. Charakteryzuje go atrakcyjna cena i doskonała jakość wykonania, co zapewnia wysoką niezawodność. Do tego użytkowanie mopa (np. proces składania i rozkładania) jest szybkie i intuicyjne. Z czystym sumieniem można uznać, że jest to uniwersalne rozwiązanie dla najbardziej wymagających użytkowników.

Mop płaski obrotowy, czyli nowoczesność i tradycja w jednym

Wiedziałeś, że mop płaski (np. Vileda Ultramax) to najchętniej wybierany model? Warto pójść krok dalej i zainteresować się takimi produktami, jak np. mop płaski obrotowy Vileda Turbo XL. Dzięki rozmiarom nakładki (42 cm) mycie podłogi stanie się o wiele szybsze. Płaski mop obrotowy ma również wkład z mikrofibry, który skonstruowany jest z dwóch rodzajów włosia. Jeden odpowiada za usuwanie zabrudzeń, a drugi za wchłanianie plam.

Mop płaski obrotowy Vileda Turbo XL posiada także system Power Zone. To system powodujący dodatkowy nacisk powierzchni mopa na podłogę, co pozwala na zmniejszyć wysiłek podczas sprzątania. Obrotowy system odsączania mopa sprawia, że błyskawicznie i dokładne pozbywamy się wilgoci i zabrudzeń. Wystarczy umieścić wkład w sicie i nacisnąć mechanizm stopą.

Mop paskowy lub sznurkowy

Mimo wszystko mopy paskowe i sznurkowe to wciąż popularne warianty. Doskonałym przykładem jest uniwersalny mop Vileda SuperMocio Soft do każdej powierzchni. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym, charakteryzuje się perfekcyjną absorpcją cieczy. Do tego jego cena jest atrakcyjna, ponieważ za zaledwie 15 złotych, klient otrzymuje oryginalny certyfikowany sprzęt. Oprócz tego mop paskowy lub sznurkowy perfekcyjnie poradzi sobie w pomieszczeniach z płytkami, gdzie dotarcie do zabrudzeń na fugach może być trudniejsze.

Preparaty do podłóg

Jeśli efekt pracy ma być zadowalający, musisz sięgnąć po wysokogatunkowy płyn do podłóg odpowiedni do jej rodzaju. Chemia do podłóg winylowych, czy linoleum nie będzie dawać satysfakcjonujących wyników dla drewna. W przypadku podłóg drewnianych lub paneli z tworzyw sztucznych należy być szczególnie uważnym. Tego typu podłogi są o wiele delikatniejsze niż płytki, wylewki poliuretanowe, linoleum, czy kamień.

Sklep internetowy Metler.pl to miejsce, w którym znajdziesz nie tylko akcesoria, narzędzia i chemię dla domu, ale także wiele innych elementów wyposażenia, np. deski do prasowania lub odkurzacze. Wszystkie produkty pochodzą od sprawdzonych i renomowanych producentów. Dzięki temu otrzymujesz gwarancję satysfakcji i maksymalny poziom bezpieczeństwa podczas użytkowania sprzętów - niezależnie, czy potrzebujesz deski do prasowania, czy płaskiego mopa.

Komentarze