Wybór najlepszych garnków do kuchni - oczywistość czy udręka?

Nowoczesna kuchnia z naczyniami PhilipiakZdrowe gotowanie polega nie tylko na wyborze odpowiednich produktów spożywczych. To również umiejętność ich łączenia, właściwej obróbki, ale i korzystania ze zdrowych naczyń. Najlepsze garnki, czyli jakie? Na rynku obecnie można znaleźć mnóstwo naczyń różnego rodzaju, nadających się do gotowania, wykonanych z różnorodnych materiałów. Od ich wyboru zależy zarówno komfort przyrządzania potraw, jak i zachowania ich walorów odżywczych oraz zdrowotnych.

Najlepsze garnki do kuchni - zdrowe gotowanie i dopracowana aranżacja

Ze stali nierdzewnej, emaliowane, aluminiowe. W komplecie lub pojedynczo. Standardowe albo o specjalnym przeznaczeniu. Wybór najlepszych garnków do kuchni wydaje się być trudnym zadaniem. Mowa bowiem nie tylko o naczyniach w różnych rozmiarach, ale i wykonanych z materiałów o odmiennych właściwościach. Ponadto w grę wchodzi estetyka, która dziś jest w nie mniejszym stopniu ważna niż walory praktyczne. Urządzając kuchnię szukamy pomysłu na aranżację, która odzwierciedli nasze gusta. Sprawi również, że przyrządzanie potraw będzie łatwe i przyjemne, a wspólne spożywanie posiłków stanie się jeszcze większą przyjemnością.

Wybór najlepszych garnków do kuchni wcale nie musi być udręką. Pojawia się wiele poradników niosących wskazówki, w jaki sposób dobierać naczynia do gotowania. Na co zwracać uwagę, by ostatecznie móc korzystać z garnków, które zaoferują cenę adekwatną do jakości, możliwość smacznego i zdrowego gotowania, a także estetykę wpisującą się w kuchenne stylizacje.

Para wybierająca najlepsze garnki do kuchni

Rodzaje garnków dostępne na rynku

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów garnków. Jednymi z chętniej wybieranych są garnki ze stali nierdzewnej. Mają wiele zalet. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, co decyduje o ich trwałości na lata użytkowania. Dobrze rozprowadzają ciepło i utrzymują je przez długi czas, dlatego nie trzeba odgrzewać potraw, gdy domownicy wracają z pracy lub szkoły o różnych porach. Najlepsze garnki ze stali nierdzewnej, takie jak na przykład http://www.philipiaksalony.pl/produkty, oferują ponadto estetykę. Stają się eleganckie, ale na tyle uniwersalne w swoim wyglądzie, by z powodzeniem wpisać się w potrzeby kuchni retro, klasycznych, jak i współczesnych.

Co najważniejsze jednak w garnkach ze stali nierdzewnej, to fakt, że podczas gotowania nie wydzielają żadnych toksycznych substancji. Materiał ten nie wchodzi w reakcje chemiczne z produktami spożywczymi. Można liczyć na w pełni zdrowe i bezpieczne gotowanie. Pośród takich garnków w ofertach znajdują się także te o specjalnym przeznaczeniu - rozmiarami, kształtem czy funkcjonalnościami dopasowane do przyrządzania konkretnych dań lub preparowania określonych produktów spożywczych.

Tuż za nimi pod względem liczby osób chętnych do ich kupna, znajdują się garnki emaliowane. Owiane złą sławą ze względu na emalię, która po zarysowaniu lub odpryśnięciu, niestety powoduje, że do żywności trafiają szkodliwe substancje, mogące zmieniać nie tylko walory smakowe czy zapachowe potraw. Pośród zalet wymienia się za to szybkość gotowania i brak zawartości niklu i chromu - pierwiastków alergennych, które z kolei występują w garnkach ze stali nierdzewnej. Na uwagę zasługuje ciekawa estetyka - najlepsze garnki emaliowane dostępne są w bogatej palecie kolorystycznej, zdobione pięknymi wzorami, dzięki czemu można nimi uzupełnić najbardziej wyrafinowaną aranżację kuchenną. Poza tym dzisiejsze garnki emaliowane są już znacznie wyższej jakości, dlatego ryzyko uszkodzenia zostaje zminimalizowane.

Zabawa ojca z synem w kuchni

Czym kierować się przy wyborze najlepszych garnków?

Najlepsze garnki, czyli jakie? Uwagę należy zwracać nie tylko na materiał, z jakiego wykonane są naczynia do gotowania. Nie bez znaczenia pozostaje rozmiar, który warto dopasować do liczby domowników, dla których będą przyrządzane potrawy. W dużych garnkach gotowanie zajmuje więcej czasu, ale pozwala na przygotowanie jednorazowo posiłku dla całej rodziny. Garnki o niewielkich pojemnościach sprawdzają się dla samotnie mieszkających osób bądź pary.

Warto sprawdzać, na jakich kuchenkach można używać konkretnego rodzaju garnków. Poza tym wspomniany rozmiar ma znaczenie dla wygody przechowywania. Kolejny ważny element to rodzaj uchwytów. Uszy stalowe mogą się nagrzewać, ale garnek bez elementów z tworzyw sztucznych nadaje się zwykle do mycia w zmywarce. Z kolei uchwyty z tworzywa sztucznego nie będą się nagrzewać. Do tego jakże ważny dodatek, czyli pokrywka. Im lepiej dopasowana, tym bardziej zachowuje szczelność, a to wpływa na skrócony czas gotowania. Jeśli jest przezroczysta, pozwala na podglądanie, jak przebiega proces gotowania, bez konieczności jej podnoszenia.

Dlaczego warto zainwestować w zestaw garnków wysokiej jakości?

Inwestycja na przykład w naczynia Philipiak, to gwarancja korzystania z naczyń będących w stanie przetrwać długie lata użytkowania. Do tego wysoka estetyka, odporność na uszkodzenia, a przede wszystkim zapewnienie o zdrowym gotowaniu.

Ocena: 5.0

Komentarze