Zadbaj o bezpieczeństwo swojego domu, dzięki bramom garażowym

Brama garażowaJesteś w trakcie budowy domu? Zastanawiasz się, co zrobić, by zapewnić sobie bezpieczeństwo? Dowiedz się więcej o rodzajach i zaletach bram garażowych.

Wybór bramy garażowej

Brama garażowa jest ważnym elementem każdego budynku. Odpowiednio dobrana i właściwie zamontowana zapewnia bezpieczeństwo domowników, a także wpływa na atrakcyjność budynku. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów bram garażowych, które różnią się od siebie przede wszystkim sposobem otwierania, termoizolacyjnością, rodzajem zabezpieczeń antywłamaniowych, komfortem użytkowania i estetyką.

Bramy segmentowe

Bramy segmentowe są jednymi z najczęściej wybieranych bram. Zbudowane są z połączonych ze sobą elastycznie segmentów, które chowają się w środku garażu podczas otwierania bramy. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów oraz wypełnione odpowiednim materiałem izolacyjnym. Bramy tego typu zajmują mało miejsca przed budynkiem. Dzięki temu doskonale sprawdzają się nawet na małych posesjach.

Bramy boczne

Ten rodzaj bramy jest idealnym rozwiązaniem do niskich, ale szerokich pomieszczeń. Składa się z segmentów, które przy otwieraniu ustawiają się równolegle do jednej z bocznych ścian garażu, na której znajdują się prowadnice. Zaletą tego rodzaju bramy jest możliwość niepełnego jej otwarcia, co znacznie przyspiesza dostanie się do środka.

Bramy uchylne

Jedne z najbardziej standardowych modeli bram garażowych. Charakteryzują się prostą budową i nieskomplikowaną zasadą działania. Składają się z jednego skrzydła, które otwierane jest „do góry”. Materiał, z którego jest wykonane to najczęściej aluminium bądź stal. Na rynku dostępne są zarówno w wersji ocieplanej, jak i nieocieplanej. Nowoczesne modele posiadają możliwość podłączenia do systemu inteligentnego domu.

Bramy rolowane

Kolejnym rodzajem bram są bramy rolowane, które są wygodne w obsłudze, a także charakteryzują się wysokim poziomem szczelności. Ich zaletą jest również to, ze zajmują mało miejsca na posesji – doskonale sprawdzą się zatem na krótkich podjazdach i w małych garażach. Bramy rolowane potrzebują jednak miejsca pod sufitem, by zmieścić kasetę, do której „chowa się” brama.

Bramy rozwierane

Kolejnym typem bram są bramy rozwierane, które są najbardziej tradycyjnym rozwiązaniem. Posiadają jedno lub dwa skrzydła, które otwierają się w taki sam sposób jak drzwi. Umocowane są na zawiasach, a warunkiem do ich sprawnego i bezproblemowego działania jest zamontowanie ich w garażach zlokalizowanych na płaskich podjazdach.

Na co zwracać uwagę wybierając bramy?

Wybierając bramę warto zwrócić uwagę także na termoizolacyjność i bezpieczeństwo. Bramy garażowe powinny chronić pomieszczenie nie tylko przed intruzami, ale również przed utratą ciepła. Warto zatem wybierać modele, które wyposażone są w dodatkowe systemy zabezpieczeń, takie jak fotokomórki czy blokady. Jeżeli zależy Ci na wygodzie, wybieraj bramy, które posiadają możliwość zdalnego sterowania. W przypadku montażu tego rodzaju modeli warto skorzystać z pomocy fachowców. Więcej na temat bram możesz przeczytać na stronie specjalistów. Sprawdź - https://www.oknakrakow.pl/bramy.

Ocena: 5.0

Komentarze