Zadbaj o swoje schody - atrakcyjne i bezpieczne schody Twoim w domu

Nowoczesne schodyIle kosztuje zrobienie naprawdę dobrych i atrakcyjnych schodów, wie tylko inwestor budujący swoją własną nieruchomość. Schody to jeden z większych wydatków. Mowa tutaj zarówno o schodach wewnątrz domu, które prowadzą na wyższe piętro lub strych, jak też o schodach zewnętrznych. To jednak ważny element wystroju domu w środku czy też elewacji z zewnątrz. Warto wybrać takie balustrady schodowe, które będą trwałe i atrakcyjne. Dzięki temu podkreśl i się indywidualny charakter budynku.

Balustrady schodowe zewnętrzne na wymiar lub gotowe

Jak we wszystkim, tak również w kwestii balustrad schodowych można kupić produkt gotowy do montażu lub robiony na wymiar. Ostateczny wybór jest uwarunkowany między innymi możliwościami finansowymi. Łatwo można się domyślić, że balustrady schodowe robione na wymiar kosztują więcej. To rozwiązanie dla inwestorów chcących mieć schody zewnętrzne lub wewnętrzne w konkretnym stylu. Można zdecydować się na przykład na balustrady kute, które cechują się pięknym wykończeniem i prawdziwym kunsztem ręcznego rzemiosła. Można kupić też gotowe balustrady na przykład z aluminium czy stali nierdzewnej, która po prostu z łatwością zamontuje się przy schodach zewnętrznych. Warto wybrać produkt, który jest trwały i odporny między innymi na działanie rdzy.

Balustrada schodowa

Źródło: pl.fontanotshop.com.

Kupując gotowe balustrady, dobrze jest zasięgnąć informacji między innymi o sposobach ochrony materiału przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu schody przez długi czas będą prezentować się nienagannie. Wbrew pozorom zakup balustrad schodowych gotowych nie jest dużym wydatkiem, bez problemu można zmieścić się w kwocie poniżej 1000 zł.

Bezpieczne schody czyli bramka ochronna na schody

Atrakcyjne schody to nie wszystko. Schody powinny być również bezpieczne. Przecież właśnie po to montuje się ochronne balustrady schodowe zewnętrzne. Poza tym inne zabezpieczająca rozwiązania to między innymi bramka ochronna na schody, którą można zamontować wewnątrz domu. Dzięki temu w dużym stopniu zwiększa się bezpieczeństwo małych dzieci, dla których schody to zawsze ogromne wyzwanie i najbardziej atrakcyjne miejsca w domu.

Maluchy uwielbiają wspinać się po schodach, najlepiej bez asysty osoby dorosłej. Takie eskapady mogą się jednak naprawdę źle skończyć. Ochrona bramka na schody zamontowana na dole, to skuteczne zabezpieczenie poziomu zero w domu. Bramka montowana na górze schodów, to natomiast większe bezpieczeństwo dla poziomu numer jeden. Dzięki temu maluch nie będzie sam eksplodował schodów schodząc w dół.

Ocena: 5.0

Komentarze