Zalety i wady mieszkania w centrum miasta

Mieszkanie w centrum miastaNie bez powodu mieszkania w centrum miasta są pożądane przez wiele osób. Oczywiście taka lokalizacja ma nie tylko zalety, ale również wady. Nie można więc jednoznacznie powiedzieć, czy będzie to dobra decyzja. Z pewnością nie zaszkodzi zapoznać się z naszym wpisem, który zawiera szereg praktycznych wskazówek. To doskonała opcja dla tych, którzy posiadają wątpliwości.


Zalety mieszkania w centrum miasta:

1. Dogodna lokalizacja

Mieszkanie w centrum miasta sprawia, że "pod ręką" mamy wszystko to, co potrzebne jest do codziennego funkcjonowania. Mowa tutaj o sklepach, aptekach, ośrodkach zdrowia, szpitalach, lokalach usługowych, żłobkach, przedszkolach, szkołach, obiektach rekreacyjnych. Mieści się tutaj również spora ilość miejsc pracy. Nierzadko, to właśnie w okolicy centrum zlokalizowane są uczelnie wyższe. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy przede wszystkim zastanowić się, czy odległość pomiędzy poszczególnymi punktami ma dla nas znaczenie. Podróże komunikacją miejską bywają nie tylko czasochłonne, ale również męczące - właśnie dlatego wiele osób pragnie je ograniczyć.

2. Możliwość wynajmu nieruchomości

Faktem jest, że osoby, które zainwestowały w mieszkanie zlokalizowane w centrum miasta mogą bez trudu go wynająć. Jest to prosty sposób na to, aby zapewnić sobie stałe źródło dochodu. Znalezienie lokatorów jest o wiele łatwiejsze, niż w przypadku nieruchomości na obrzeżach. Prawdą jest, że tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania bez kredytu. Decydując się na wynajem część inwestycji spłaci się sama. Jest to szczególnie korzystne dla tych, którzy nie posiadają zbyt wysokich dochodów, jednak nie chcą rezygnować z marzeń o własnym lokum.

3. Wygodne przemieszczenia się po mieście

Z centrum miasta można sprawnie dotrzeć do niemal każdej lokacji. Dotyczy to nie tylko tych, którzy posiadają własne auto. Znakomicie rozwinięta sieć komunikacji miejskiej zadowoli nie tylko osoby starsze, czy też dzieci. Coraz więcej osób zmotoryzowanych wybiera taką formę podróży po to, aby uniknąć korków lub zminimalizować koszty. Nie można również nie wspomnieć o ścieżkach rowerowych, które z pewnością usatysfakcjonują miłośników rowerów, czy też hulajnóg.

4. Nieograniczone możliwości

Mieszkańcy centrum miasta mogą w ciągu kilku minut dotrzeć do gabinetu kosmetycznego, sklepu z elektroniką, restauracji lub klubu. Nie muszą planować wyjścia z kilkugodzinnym wyprzedzeniem, tak jak często robią osoby zamieszkujące peryferia. Zapewnia to nieprzeciętny poziom swobody oraz komfortu życia.

Wady mieszkania w centrum miasta:

1. Tłok i gwar

Centrum miasta jest mocno oblegane, a pora dnia nie ma tutaj większego znaczenia. W dużych miejscowościach można spotkać się z tłumami turystów. Warto również wspomnieć o nocnych imprezowiczach. Z pewnością nie każdy będzie z tego zadowolony. Właśnie dlatego przed wyborem mieszkania należy sprawdzić, jakie obiekty (m.in. gastronomiczne, imprezowe, turystyczne) znajdują się w pobliżu.

2. Potencjalne korki

Z korkami zwykle mamy do czynienia w godzinach porannych oraz popołudniowych. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się pozostawić samochód w garażu. Zwykle krótki dystans lepiej pokonać piesze lub komunikacją miejską. Mogą pojawić się również problemy ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego.

3. Większa ilość zanieczyszczeń

Większa ilość samochodów, to również większa ilość zanieczyszczeń, które negatywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie. Szczególnym problemem jest smog, który pojawia się w sezonie grzewczym.

Źródło: www.budrem.pl.

Komentarze