Blog

Kątomierz - praktyczne narzędzie dla profesjonalisty i amatora

KątomierzKątomierz to najprostsze i najdokładniejsze narzędzie umożliwiające pomiar kąta. Używane jest przy różnych pracach budowlanych, stolarskich, a także traserskich i ślusarskich. Dziś na rynku można znaleźć kątomierze elektroniczne, cyfrowe, nastawne oraz drewniane i metalowe.

Więcej…

   

Stan deweloperski domu, mieszkania, lokalu

Stan deweloperski - dom, mieszkanie, lokalStan deweloperski określa najczęściej dom, mieszkanie czy lokal w stanie surowym, zamkniętym, w którym powinny znajdować instalacje i określone elementy wykończeniowe. Jednak w polskim prawie pojęcie stanu deweloperskiego nie zostało dotychczas uregulowane. Dlatego też przez różnych deweloperów może być różnie interpretowane... najczęściej zresztą na korzyść sprzedającego. Czego więc możemy się spodziewać po domu, mieszkaniu czy też lokalu w stanie deweloperskim?

Więcej…

   

Jak dobrać klamkę do okna?

Dobór klamek do okienKlamka, którą wybieramy do okna, powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Najczęściej decydujemy się na zakup klamek do okien, ale również klamka może nam posłużyć do otwierania i zamykania drzwi balkonowych oraz tarasowych. Klamki okienne mogą być również elementem dekoracyjnym okna. Mimo iż jest to niewielki element stolarki okiennej i nie ma większego znaczenia przy wyglądzie, to jednak klamka powinna być idealnie dopasowana do pomieszczenia, w których będzie użytkowana.

Więcej…