Blog

Stan deweloperski domu, mieszkania, lokalu

Stan deweloperski - dom, mieszkanie, lokalStan deweloperski określa najczęściej dom, mieszkanie czy lokal w stanie surowym, zamkniętym, w którym powinny znajdować instalacje i określone elementy wykończeniowe. Jednak w polskim prawie pojęcie stanu deweloperskiego nie zostało dotychczas uregulowane. Dlatego też przez różnych deweloperów może być różnie interpretowane... najczęściej zresztą na korzyść sprzedającego. Czego więc możemy się spodziewać po domu, mieszkaniu czy też lokalu w stanie deweloperskim?

Więcej…

   

Odkurzacz do domu: jaki model będzie najlepszy, który wybrać?

Odkurzacz do domuO czym myślimy, kiedy w naszym domu zapada decyzja o zakupie nowego odkurzacza? Na pewno chcemy, żeby ta nowa "pomoc domowa" była skuteczna, wygodna w użyciu, ekonomiczna i… dobrze radziła sobie z sierścią pozostawianą przez domowe zwierzaki! To jednak nie wszystkie parametry, jakie powinien posiadać dobry odkurzacz. Sporo tak naprawdę zależy od naszych preferencji i oczekiwań. Przyjrzyjmy się kilku typom odkurzaczy dostępnych w sklepach ze sprzętem AGD.

Więcej…

   

Remont dachu - kiedy należy wymienić więźbę?

Remont dachuRenowacja starszych budynków jest jednym z najczęstszych powodów, w których wymieniamy dach. Dachy kilku, a nawet kilkudziesięcioletnie, jeśli zostały wykonane z solidnych dachówek, zwykle wymagają jedynie remontu. Gdy jednak materiał i konstrukcja zawiedzie i je będzie trzeba zamienić na nowe. Czy zawsze podczas wymiany dachu musimy wzmacniać konstrukcję?

Więcej…