Blog

Jaki gotowy domek letniskowy wybrać? 35m2 czy 70m2?

Gotowy domek letniskowyDomek na działkę o metrażu 35m2 oraz 70m2 może zostać postawiony na działce na zgłoszenie, bez pozwolenia na budowę. Dotyczy to zgłoszenia jako letniskowy domek na działkę ROD, czyli budynek rekreacji indywidualnej. Uproszczone procedury sprawiają, że coraz więcej osób inwestuje w domki drewniane całoroczne bez pozwolenia. Jaki domek na działce rekreacyjnej bez pozwolenia można postawić? Podpowiadamy!

Więcej…

   

Sejf domowy - jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Domowy sejfGdy przechowujemy w domu cenne rzeczy (np. pieniądze, biżuteria, ważne dokumenty) lub niebezpieczne (np. broń) zastanawiamy się jak możemy je zabezpieczyć w razie włamania lub aby nikt z domowników nie zrobił sobie krzywdy. Pada decyzja o kupnie sejfu domowego, jednak, jaki sejf wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu sejfu?

Więcej…

   

Kiedy powinieneś wymienić instalację elektryczną?

Wymiana instalacji elektrycznejRemont lub wymiana instalacji elektrycznej są konieczne, kiedy jest przestarzała. W przeciwnym razie narażasz się na niebezpieczeństwo. Wymiana instalacji elektrycznej często podyktowana jest też zmianą technologii i zwyczajów domowników. W jakich sytuacjach zastosować zupełnie nowy system, a kiedy wystarczy dokonać tylko niewielkiej modernizacji?

Więcej…