5 zalet mieszkania w Warszawie

Mieszkanie w WarszawieMieszkanie w dużym mieście często kojarzy się nam z hałasem, korkami i życiem w ciągłym biegu. Po części jest to prawda, jednak duże aglomeracje miejskie mają też sporo zalet. Warszawa każdego roku przyciąga do siebie tysiące studentów i młodych ludzi, którzy w pogoni za marzeniami decydują się na przeprowadzkę do dużego miasta. Stolica może nas pozytywnie zaskoczyć i dać nam bardzo dużo możliwości. Jakie są największe zalety mieszkania w Warszawie?

1. Ogromne możliwości zawodowe

Największą zaletą mieszkania w Warszawie są duże możliwości rozwoju. Rynek pracy w stolicy jest naprawdę obszerny, dlatego znalezienie czegoś dla siebie nie powinno być problemem. Szansa na zatrudnienie jest znacznie większa niż w małych miastach, a do tego możemy wybrać stanowisko związane z naszym wykształceniem. Wiele dużych korporacji ma swoje siedziby w Warszawie, a w takich miejscach zazwyczaj możemy liczyć na szybki rozwój oraz atrakcyjną ścieżkę awansu.

2. Szeroki dostęp do kultury i rozrywki

Dostęp do kultury i rozrywki do kolejna wielka zaleta Warszawy, którą doceniają zarówno młodsi, jak i starsi. W stolicy czynnie funkcjonuje wiele teatrów, oper, muzeów, galerii, a do tego regularnie odbywają się tam ciekawe wydarzenia. W ciągu całego roku organizowane są liczne festiwale, koncerty i spotkania z ciekawymi osobami. W tym mieście z pewnością nie da się nudzić. Oprócz placówek kulturowych i wydarzeń, mamy też do dyspozycji ciekawe restauracje, kawiarnie czy bary.

3. Szeroki odstęp do edukacji

Wiele uczelni wyższych w Warszawie reprezentuje wysoki poziom edukacji i ciekawe kierunki. Dodatkowo mamy większy dostęp do różnego rodzaju szkoleń i kursów. Jednak szeroki dostęp do edukacji to ogromna zaleta nie tylko dla studentów. Warszawa oferuje także ogromny wybór szkół podstawowych i średnich. Rodzice mogą wybrać placówkę, która zapewnia najlepsze warunki i oferuje wiele profili. Dzięki temu dziecko może rozwijać się w wymarzonym kierunku.

4. Bardzo duża anonimowość

Tę zaletę najbardziej docenią osoby, które przez długi czas mieszkały na wsi lub w małym mieście. Jak wiadomo, w takich miejscach każdy zna każdego i nic przed nikim się nie ukryje. Życie na świeczniku może być czasem bardzo uciążliwe. Mieszkając w Warszawie, możemy odetchnąć z ulgą. Tutaj nie trzeba się przejmować tym, co pomyślą inni. Na ulicach stolicy można spotkać wiele osób, które nie wpasowują się w przyjęte społecznie normy i np. wyróżniają się kolorem włosów czy ubiorem, jednak nikt nie zwraca na to uwagi.

5. Możliwość poznania innych kultur

Zaletą mieszkania w Warszawie jest też możliwość poznania nowych kultur i osób z wielu różnych narodowości. Do stolicy przyjeżdża bardzo wielu obcokrajowców, z różnych zakątków świata. Dzięki temu mamy możliwość obcowania na co dzień z innymi językami, poznawania nowych rzeczy, potraw i nawiązywania ciekawych znajomości. W żadnym innym mieście w Polsce nie mieszka tak wielu obcokrajowców, co w Warszawie.

Lista zalet mieszkania w Warszawie jest z pewnością znacznie dłuższa. Jest to miasto, które niewątpliwie daje nam ogromne możliwości na wielu płaszczyznach życia. Dla młodych ludzi, którzy pragną piąć się po szczeblach kariery, jest to miejsce idealne do rozwoju. Poszukując własnego lokum w Warszawie, warto zajrzeć na platformę www.obido.pl.

Komentarze

Marilla
Niedawno kupiliśmy mieszkanie w Warszawie u dewelopera. Długie miesiące a nawet lata odkładania i w końcu się udało. Projekt mieszkania i samego bloku był piękny. Nowoczesne windy, piękny hol z marmurem, nic tylko się cieszyć. Ale dopadła nas rzeczywistość. Oczywiście było opóźnienie w oddaniu mieszkania, potem okazało się, że na ścianach jest ogromna wilgoć. Pomimo chęci trzeba było organizować osuszacz więc prace wykończeniowe oczywiście też zaczęły się później. Potem okazało się, kiedy można było wejść, że prąd jest tylko na klatce schodowej, źle jest podłączone ogrzewanie i czeka nas kucie położonej już podłogi. To tylko część z problemów jakie nas spotkały. Kiedy zwróciliśmy na to uwagę pani w biurze była tak arogancka, że w jakimś momencie przeszliśmy tylko na maila bo nie chcieliśmy szarpać nerwów. Byli mili jak trzeba było płacić i dać pieniądze, po tym, spotkaliśmy się z bardzo niemiłym traktowaniem. Nie toleruję tego, to bardzo nie w porządku. Mieszkanie jest piękne w sensie lokalizacji, ale naprawdę trzeba mieć nerwy ze stali kiedy przychodzi do wykańczania mieszkania...
Skup nieruchomości - Warszawa i okolice
W dobie urbanizacji, gdzie mieszkańcy małych miejscowości decydują się porzucić sielskie życie na wsi rynek nieruchomości rozrasta się w zastraszającym tempie. Wiele młodych osób, które przybyły do Warszawy decyduje się zamieszkać w niej na stałe. Po znalezieniu pracy rozpoczynają poszukiwania pierwszego mieszkania, przeważnie kawalerki. Warszawa ma w tej kwestii wiele do zaoferowania. Na portalach społecznościowy ch bądź portalach z ogłoszeniami znaleźć można setki ofert wystawionych zarówno przez Agencje, jak i osoby prywatne. Na co zwracamy uwagę wybierając lokum? Wszyscy zgodnie stwierdzą, że najważniejsza jest lokalizacja - mieszkanie znajdujące się w pobliżu centrum znajdzie lokatora nawet jeśli cena wynajmu będzie znacznie wyższa od przeciętnej panującej na rynku. Jednak przy obecnie wciąż rozwijającej się infrastrukturze Warszawy odległość od centrum przestaje być problemem. Wiele osób jest w stanie zrezygnować z dobrej lokalizacji na rzecz atrakcyjnej ceny. Tanie mieszkania stają się zatem coraz bardziej pożądane.