Aranżacje

Mieszkanie w stylu hygge

Mieszkanie w stylu hyggeHygge jest słowem wywodzącym się z Danii, które w uproszczeniu oznacza "duńską sztukę szczęścia". Jest to niejako rozwiązanie dla ludzi poszukujących wytchnienia w pędzie i stresie obecnego stylu życia społeczeństwa. Za jego sprawą można nauczyć się doceniania prostych przyjemności, odczuwania relaksu i stawiania komfortu na szczycie naszych potrzeb. Co więcej, można go przenieść również na modłę wnętrza mieszkania.

Więcej…

 

Szafa do pokoju dziecięcego - trendy 2019

Pokój dziecięcyPojawienie się na świecie dziecka to dla rodziców nie tylko ogromna radość, ale również wielka zmiana. Warto zadbać, aby maluch już od pierwszej chwili życia miał swoją własną, prywatną przestrzeń. Urządzanie pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie. Pomieszczenie, aby dobrze spełniało swoją funkcję, musi być odpowiednio zaaranżowane. Przede wszystkim pokój powinien umożliwiać maluchowi kreatywną zabawę, najwyższej jakości wypoczynek oraz naukę, której towarzyszyć będzie stuprocentowe skupienie. W pomieszczeniu nie może zabraknąć także miejsca do przechowywania.

Więcej…

   

Nowoczesne podłogi drewniane, żywiczne, 3D, korkowe - właściwości, zastosowanie, ceny

Nowoczesna podłogaJeszcze nie tak dawna na podłogach niemalże całego świata dominowały laminowane panele podłogowe o różnej klasie ścieralności (wytrzymałość na ścieranie) od AC2 do nawet AC9, imitujące deski podłogowe, od zupełnie gładkich po te z wyraźnymi słojami i V fugą, czyli kilkumilimetrową szparą pomiędzy kolejnymi panelami imitującą łączenie desek.

Więcej…

 

Kolory podstawowe i pochodne. Zasady mieszania barw

Kolory podstawowe i pochodneStworzenie spójnej wielobarwnej aranżacji to zadanie, do którego warto zabrać się fachowo. Zamiast godzinami zastanawiać się jak uzyskać wymarzony kolor ścian i jakie dodatki będą z nim współgrać warto uzbroić się w odrobinę cierpliwości i koło barw, czyli narzędzie każdego dekoratora wnętrz.

Więcej…

   

Podłoga z żywicy epoksydowej - rodzaje posadzek żywicznych, przygotowanie podłoża

Podłoga z żywicy epoksydowej w salonieŻywica epoksydowa to jedno lub dwuskładnikowa żywica syntetyczna. Tworzy bardzo długie łańcuchy cząsteczek. Można jej używać do produkcji tworzyw sztucznych. Na czym polega ich nietypowość? To długi wywód najeżony szczegółami chemicznymi. A ten artykuł traktować będzie raczej o praktycznych zastosowaniach.

Więcej…

 

Klasyczny stiuk wenecki

Stiuk wenecki w salonieKlasyczny stiuk wenecki to kilkuwarstwowy tynk dekoracyjny powstały z mieszanki zaprawy gipsowej, wapiennej lub gipsowo-wapiennej z proszkiem marmurowym, dzięki któremu umiejętnie nałożony doskonale imituje płyty marmurowe. Ponadto jest odporny na czynniki mechaniczne, a dodatkowo zabezpieczony specjalnym woskowym preparatem staje się odporny na wilgoć i zabrudzenia.

Więcej…