Aranżacje

Nowoczesny salon - zasady urządzania

Pokój dzienny, zwany salonem jest pomieszczeniem skupiającym całą rodzinę. To tutaj odpoczywamy, relaksujemy się, bawimy, podejmujemy gości, oglądamy telewizję.

Więcej…

 

Klasyczny stiuk wenecki

Stiuk wenecki w salonieKlasyczny stiuk wenecki to kilkuwarstwowy tynk dekoracyjny powstały z mieszanki zaprawy gipsowej, wapiennej lub gipsowo-wapiennej z proszkiem marmurowym, dzięki któremu umiejętnie nałożony doskonale imituje płyty marmurowe. Ponadto jest odporny na czynniki mechaniczne, a dodatkowo zabezpieczony specjalnym woskowym preparatem staje się odporny na wilgoć i zabrudzenia.

Więcej…

   

Beton na ścianie. Imitacja, efekt betonu: tynk, gres, tapeta, farba

Beton na ścianyStyl industrialny, podobnie jak wcześniej skandynawski, szturmem wdarł się na polskie salony. Historia się powtórzyła - najpierw Polacy wpadli w zachwyt nad niezwykle klimatycznymi i ekstrawaganckimi wnętrzami, a następnie okiełznali zasady stylu i przerobili je po swojemu. Czy to źle? Bynajmniej. Nie zawsze warto czerpać z trendów pełnymi garściami. Czasami lepiej podpatrzeć dwa-trzy rozwiązania i zastosować je zgodnie z indywidualnymi upodobaniami. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na… beton na ściany.

Więcej…

 

Nowe trendy w meblach kuchennych na wymiar - co będzie modne w 2020?

Meble kuchenne na wymiarKuchnia jest pomieszczeniem, w którym najłatwiej dostrzeżemy zmianę trendów na przestrzeni lat. Spędzamy w niej zdecydowanie najwięcej czasu, co z kolei przekłada się na systematyczną wymianę dodatków i częste remonty. Ponadto kuchnia to domowy łącznik - podczas posiłków spotyka się w niej cała rodzina, a czas wolny spędzamy w niej tak samo chętnie, jak w salonie.

Więcej…

   

Aranżacja wnętrz: czy błękit stanie się drugą szarością?

Niebieski w aranżacji wnętrzNie ulega wątpliwości, że w ostatnich latach to szarości królują w aranżacjach wnętrz. Aktualnie coraz śmielej zastępuje je kolor niebieski. W jaki sposób zestawiać tę barwę podczas urządzania i aranżacji wnętrz?

Więcej…

 

Nowoczesny pokój - dzienny, młodzieżowy (dla chłopca, dziewczynki). Zasady, wystrój

Nowoczesny pokój dziennyNowoczesny pokój bez względu na jego przeznaczenie powinien być połączeniem funkcjonalności, wygody i designu. We współczesnych wnętrzach nie ma miejsca na kompromisy i półśrodki. Nowoczesne domy lub mieszkania już na etapie projektu są dzielone na określonej strefy. Takie rozwiązanie jest kluczem i cenną wskazówką dla dekoratora wnętrz. Wydzielenie części dziennej i nocnej w domu pomaga określić funkcję, jaką mają pełnić poszczególne pomieszczenia.

Więcej…