Aranżacje

Klasyczny stiuk wenecki

Stiuk wenecki w salonieKlasyczny stiuk wenecki to kilkuwarstwowy tynk dekoracyjny powstały z mieszanki zaprawy gipsowej, wapiennej lub gipsowo-wapiennej z proszkiem marmurowym, dzięki któremu umiejętnie nałożony doskonale imituje płyty marmurowe. Ponadto jest odporny na czynniki mechaniczne, a dodatkowo zabezpieczony specjalnym woskowym preparatem staje się odporny na wilgoć i zabrudzenia.

Więcej…

 

Jak racjonalnie rozplanować przestrzeń w dużym domu, o co warto zadbać?

Rozplanowanie przestrzeni w dużym domuBudowa domu wymaga dobrego rozplanowania przestrzeni. Każde pomieszczenie musi być odpowiednio dopasowane do potrzeb użytkowników - zarówno pod względem użytkowym, jak i aranżacyjnym. Komunikacja między określonymi częściami budynku powinna charakteryzować się intuicyjnością. Konkretne strefy muszą być we właściwy sposób nasłonecznione. W dużych domach zadbanie o racjonalne rozplanowanie przestrzeni może pozornie wydawać się łatwe. Warto jednak przyjrzeć się temu aspektowi uważniej, aby zyskać pełen komfort użytkowania w każdej części budynku.

Więcej…

   

Nowoczesna fototapeta - jak ją wybrać?

Idealna fototapeta do sypialniModne obecnie dekoracje ścienne to nie tylko piękne obrazy, nietypowe zegary czy oryginalne półki, ale również nowoczesne fototapety. Po latach zapomnienia, fototapety na wymiar znów zaczęły cieszyć się naszą sympatią i obecnie stanowią jedną z najchętniej kupowanych dekoracji. I nie ma w tym nic dziwnego - dzięki niej możesz stworzyć w swoim domu określoną atmosferę, dodać pomieszczeniom stylu i charakteru, uczynić je bardziej przytulnymi, wyrazistymi lub nowoczesnymi. Wzory na ścianach są świetnym pomysłem na przełamanie nudy.

Więcej…

 

Nowe trendy w meblach kuchennych na wymiar - co będzie modne w 2020?

Meble kuchenne na wymiarKuchnia jest pomieszczeniem, w którym najłatwiej dostrzeżemy zmianę trendów na przestrzeni lat. Spędzamy w niej zdecydowanie najwięcej czasu, co z kolei przekłada się na systematyczną wymianę dodatków i częste remonty. Ponadto kuchnia to domowy łącznik - podczas posiłków spotyka się w niej cała rodzina, a czas wolny spędzamy w niej tak samo chętnie, jak w salonie.

Więcej…

   

Aranżacja wnętrz: czy błękit stanie się drugą szarością?

Niebieski w aranżacji wnętrzNie ulega wątpliwości, że w ostatnich latach to szarości królują w aranżacjach wnętrz. Aktualnie coraz śmielej zastępuje je kolor niebieski. W jaki sposób zestawiać tę barwę podczas urządzania i aranżacji wnętrz?

Więcej…

 

Włoskie płytki - decyzja, którą warto podjąć

Włoskie płytkiWłoska elegancja jest słynna na całym świecie, a płytki ceramiczne są postrzegane nie tylko jako wyrafinowane rozwiązania. Ceniona jest ich trwałość i unikalny styl. Nie bez powodu zdobią coraz więcej wnętrz. Jakie właściwości mają włoskie płytki? Gdzie można je stosować?

Więcej…