Aranżacje

Jakie wybrać meble do salonu?

Jakie wybrać meble do salonuSalon jest obecny zarówno w dużym domu, jak i w małym jednopokojowym mieszkaniu. W końcu to ważny obszar funkcjonalny, centrum rodziny i przyjaznej komunikacji. Każdy właściciel chce zaimponować swoim gościom wnętrzem salonu, dlatego szybko przemijają czasy, kiedy te same ściany i miękkie narożniki zamieniały wszystkie mieszkania w mało atrakcyjne "bliźniaki". Dziś firmy produkcyjne starają się zapewnić jak najszerszą gamę, aby nowoczesne meble do salonu stały się nie tylko ozdobą, ale także sposobem na podkreślenie indywidualności ich mieszkania.

Więcej…

 

Modne wnętrza 2021. Nowoczesne trendy wnętrzarskie

Modne wnętrze 2021Modne wnętrza w 2021 roku to zerwanie ze sztampowymi rozwiązaniami. Projektanci wnętrz w tym roku stawiają na indywidualizm i wnętrza "szyte na miarę". W 2021 roku wraca moda na niebanalne wnętrza, które są dopasowane do potrzeb i gustu właścicieli. W modnych aranżacjach nie powinno zabraknąć rodzinnych pamiątek, unikatowych przedmiotów z targu, staroci i rozwiązań, które sprawią, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego unikalnego i spersonalizowanego charakteru.

Więcej…

   

Drzwi przesuwne: naścienne, kasetowe. Montaż, rodzaje, zalety i wady drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwneDrzwi przesuwne nie są nowością w aranżacji wnętrz, już wiele lat temu przesuwne drzwi stosowali praktyczni Japończycy, którzy w ten sposób "oszczędzali" przestrzeń. Współczesne drzwi przesuwne różnią zarówno wykonaniem jak sposobem montażu od japońskich. Nowoczesne drzwi przesuwne dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Ponadto można wybrać drzwi chowane w ścianę oraz takie, które po specjalnej szynie przesuwają na ścianę znajdującą się obok drzwi.

Więcej…

 

Jak urządzić salę kinową w domu?

Kino domoweWśród osób lubiących oglądanie filmów i seriali często pojawia się marzenie o własnej sali kinowej w domu. Rozwiązanie to nie tylko niesie za sobą lepsze wrażenia z oglądania hitów kinowych, ale również zapewnia wygodę i możliwość urządzenia prawdziwego wieczoru filmowego tylko dla siebie i przyjaciół. Warto wspomnieć, że do urządzenia domowej sali kinowej nie jest wymagane posiadanie ogromnej willi i ogromnej sumy pieniędzy.

Więcej…

   

Tynk dekoracyjny (wewnętrzny) - rodzaje, zalety, cena

Tynk dekoracyjnyŚciany w domu możemy wykończyć na wiele różnych sposobów. Można je po prostu pomalować lub położyć tapetę. Dużą popularnością cieszą się również płytki ceramiczne, a także coraz częściej drewniane panele ścienne. Ciekawą i bardzo oryginalną alternatywą dla tych rozwiązań są tynki dekoracyjne.

Więcej…

 

Ryflowane panele ścienne - charakterystyka, zalety, montaż

Ryflowane panele ściennePrzed laty w naszych mieszkaniach królowały boazerie. Teraz te tradycyjne drewniane dekoracje ścienne nie są już modne, ale drewno w wystroju wnętrz powraca i cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Nowoczesną alternatywą dla boazerii są ryflowane panele ścienne. Stanowią one trójwymiarową bardzo oryginalną dekorację składającą się z wystających ze ściany listewek.

Więcej…