Porady

Budowa światłowodu - co trzeba o niej wiedzieć przy inwestycji budowlanej na osiedlu jednorodzinnym?

ŚwiatłowódBudowa osiedla domów mieszkalnych wiąże się z określonymi wymogami dotyczącymi wyposażenia go w odpowiednią infrastrukturę. Jej rodzaj i charakter określają stosowne rozporządzenia. Dotyczą one również instalacji telekomunikacyjnej, definiowanej jako zgodny z PN układ elementów zainstalowany i połączony pod względem technicznym i funkcjonalnym. W myśl najnowszych przepisów powinna to być światłowodowa infrastruktura telekomunikacyjna.

Więcej…

 

Zasłony na tarasie

Zasłony na tarasieZasłony na tarasie to trend, który pojawił się wraz z falami upałów, które występują od jakiegoś czasu w Polsce w sezonie letnim. W krajach śródziemnomorskich i na Bliskim Wschodzie są stosowane z powodzeniem od wielu lat. Skutecznie chronią domostwa przed palącym słońcem. Podpowiadamy, jak wybrać piękne i praktyczne zasłony tarasowe, jakie właściwości powinna mieć tkanina, z której są wykonane, oraz w jaki sposób można je zamontować.

Więcej…

   

Nawozy organiczne - nieodłączny element pielęgnacji ogrodu

Nawóz organicznyDbanie o ogród i rosnące w nim rośliny jest kluczem do osiągnięcia wspaniałego efektu wizualnego. Do prawidłowego wzrostu i kwitnienia kwiatów, krzewów i drzew potrzebny jest odpowiedni nawóz dopasowany do ich potrzeb. Ekologiczną i efektywną metodą zaopatrzenia ich w niezbędne składniki mineralne, jest stosowanie nawozów organicznych. Jakie są ich rodzaje?

Więcej…

 

Jaki wybrać dywan na balkon i taras?

Dywan na balkon i tarasNowatorskie rozwiązania, które pozwalają na instalację dywanu na zewnątrz. Nowoczesny wystrój balkonu lub tarasu to wizytówka każdego domu lub mieszkania, dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki wybrać dywan na balkon i taras? Współcześnie coraz większą uwagę przykłada się do aranżacji tej szczególnej przestrzeni, często z czułością dbając o każdy najdrobniejszy szczegół wykończenia.

Więcej…

   

Szklarnia z poliwęglanu - co warto o niej wiedzieć? FAQ

SzklarniaSzklarnie poliwęglanowe są coraz bardziej popularne na rynku z uwagi na wysoką jakość i możliwości uprawy nawet w tych regionach kraju, w których panuje zmienna aura, utrudniająca wysiew na wolnym powietrzu. Jednak nie wszyscy wiedzą czym jest szklarnia poliwęglanowa. W tym tekście odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania i rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Więcej…

 

Jak ze sobą komponować obrazy na ścianie w domu?

Obraz na ścianie w domuObrazy na ścianę, oprawione zdjęcia, grafiki w ramach, odgrywają niezwykle istotną rolę w aranżacji przestrzeni mieszkalnej. Stanowią one przysłowiową kropkę nad "i", dlatego koniecznie należy umieszczać je na ścianie dopiero wówczas, gdy wszystkie prace nad aranżacją zostaną zakończone.

Więcej…