Porady

Tapicerowanie mebli. Jakie obicie tapicerskie wybrać?

Tapicerowanie mebliSamodzielne tapicerowanie mebli, paneli na ścianę lub innych elementów wyposażenia to doskonały sposób na oszczędności w domowym budżecie. Jest to również dobry pomysł na odświeżenie i szybką metamorfozę wnętrza. W sieci znajdziemy setki filmików jak to zrobić. Jednak równie ważny jest wybór samej tkaniny obiciowej, jak umiejętność obijania. Podpowiadamy jak kupić dobrą gatunkowo tapicerkę, jakie parametry sprawią, że nie tylko będzie ona łatwa w obróbce, ale też praktyczna w użytkowaniu i trwała.

Więcej…

 

Polski Ład a kredyt hipoteczny - kto skorzysta?

Polski Ład a kredyt hipotecznyPolski Ład to program reform zaplanowany na lata 2021 - 2025. Pakiet zmian ma obejmować między innymi prawo podatkowe, szkolnictwo, czy właśnie rynek mieszkaniowy. Główna nowość to ułatwienie pozyskania kredytu hipotecznego przez osoby o niskich dochodach i bez wkładu własnego.

Więcej…

   

Sprawna wentylacja w domu zimą. Jak dbać o nasze powietrze?

Wentylacja w domuSprawny system wentylacyjny w domu ma szczególnie duże znaczenie w okresie jesienno-zimowym, kiedy korzystamy z ogrzewania. To dzięki jego prawidłowemu działaniu w mieszkaniu następuje regularna wymiana powietrza na świeże, usuwane są też zanieczyszczenia oraz nadmiar wilgoci. Właściwa cyrkulacja jest więc gwarantem naszego bezpieczeństwa, zdrowia i dobrego samopoczucia. Dowiedz się, jak zapewnić dobrą wentylację domu zimą.

Więcej…

 

Czym się kierować, wybierając rekuperator do domu?

Rekuperator do domuBranża budownicza kładzie obecnie duży nacisk na szczelność budynków. Przekłada się to na konieczność zmiany sposobu ich wentylacji, ponieważ w domach pasywnych lub w budynkach energooszczędnych wentylacja grawitacyjna nie działa zbyt efektywnie. Świetnie za to sprawdza się mechaniczna instalacja wywiewno-nawiewna, najlepiej wyposażona w rekuperator. Na czym polega ten typ wentylacji i czym kierować się przy jej wyborze?

Więcej…

   

Więcej artykułów…