Porady

Jak dobrze wybrać okna do domu?

Okno tarasoweBudownictwo energooszczędne to dzisiaj już standard, a coraz częściej budowane są także domy pasywne. Ich główną cechą jest mała strata ciepła i niskie zużycie energii na ogrzanie wnętrza. Niebagatelną rolę odgrywają w tym okna, które często okazują się najsłabszym ogniwem izolacyjności domu. Z tego właśnie względu ich wybór musi być przemyślany i świadomy. W poniższym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając okna i jak przygotować się do rozmowy ze sprzedawcą.

Więcej…

 

Listwy wykończeniowe do glazury - jakie modele są aktualnie na czasie?

Listwa wykończeniowa do glazuryKażdy marzy o wnętrzu, które nie tylko będzie funkcjonalne, ale także piękne i niebanalne. Producenci doskonale wiedzą, że różnorodna oferta jest dla klienta ważna, dlatego wśród elementów wykończeniowych możemy doszukać się coraz to nowszych i ciekawszych dodatków, które sprawiają, że remontowane pomieszczenia zachwycają. Listwy wykończeniowe również odgrywają ważną rolę - nie tylko służą jako ochrona położonych materiałów, ale i stylowy, wpadający w oko akcent. Które modele są aktualnie najczęściej wybierane?

Więcej…

   

Płytki na schody, jak sobie z tym poradzić?

Płytki na schodyKażdy z nas, kto posiada dom musi zmierzyć się z tematem płytek na schody. Coraz częściej stosuje się domy parterowe na niskiej podmurówce, aczkolwiek mimo to zazwyczaj posiadamy taras i chociażby jeden, dwa schodki. Schody to element domu, na który zawsze zwraca się uwagę, dlatego też tak ważne jest, by prezentowały się nienagannie. Bardzo ważne jest, by skorzystać z porady profesjonalistów jakie płytki na schody będą najbardziej odpowiednie.

Więcej…

 

Przygotuj swój taras na lato. 5 łatwych kroków do pięknego tarasu

TarasMarzy ci się przytulne i eleganckie miejsce do wypoczynku, ale nie chcesz przeznaczać na nie fortuny? Gustujesz w drewnianym wykończeniu, ale obawiasz się szkodników i skomplikowanej pielęgnacji? A może zniechęca cię złożony i kosztowny montaż? Podpowiadamy, jak w pięciu prostych krokach odmieć przed latem swój taras, by wyglądał dokładnie tak, jak chcesz i posłużył niezawodnie przez długie lata.

Więcej…