Porady

Szlifowanie boazerii - jak przeprowadzić? O czym pamiętać?

Szlifowanie boazeriiDrewniana boazeria była krzykiem mody w latach 70. i 80. XX wieku. Tego rodzaju okładzina wręcz królowała w polskich domach i mieszkaniach. Z czasem, stała się archaiczna. Wiele osób naprędce zrywało ją ze ścian, gdyż na rynku pojawiło się wiele atrakcyjniejszych opcji na udekorowanie mieszkania. Dziś, w dobie eklektyzmu oraz modzie na retro, dawne drewniane boazerie mogą stanowić niezwykle interesujący i oryginalny sposób na ożywienie wnętrza. Kluczem będzie jednak odnowienie tego elementu. Podstawą renowacji boazerii jest oczywiście jej oszlifowanie. Jak przeprowadzić tę pracę? O czym pamiętać? Jakich narzędzi użyć?

Więcej…

 

Jak ozdobić każdą jadalnię? O obrusach, bieżnikach i serwetkach słów kilka

Jak ozdobić jadalnię?Szczęśliwi ci, którzy posiadają jadalnię urządzoną w osobnym wnętrzu. W końcu jest to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu nie tylko z rodziną, ale także ze znajomymi. Dobrze więc mieć przestrzeń służącą głównie do spożywania posiłków. Jeżeli jednak naszą jadalnią jest wydzielone miejsce w kuchni lub salonie, to z pomocą eleganckich dekoracji sprawimy, że przestrzeń ta nabierze osobliwego charakteru.

Więcej…

   

Jak dbać o drewniany domek rekreacyjny?

Domek rekreacyjnyWiele osób marzy o drewnianym domku letniskowym, w którym można spędzić miło wolny czas. Idealnie sprawdza się podczas wakacji, otoczony zielenią i umożliwiający wypoczęcie od zgiełku miasta i codziennej rutyny. Ceny takich domków z drewna nie są wysokie, stają się wręcz coraz atrakcyjniejsze dla inwestorów. Jest to świetna inwestycja, która nie traci na wartości.

Więcej…

 

Farby do betonu na zewnątrz - co wybrać?

Farba do betonuMarzy ci się zmiana otoczenia wokół domu? Czujesz, że taras, balkon lub kostka brukowa potrzebują odświeżenia, jednak nie chcesz inwestować w całkowitą ich wymianę? Czasem wystarczy dodać nowy kolor, by zupełnie odmienić oblicze wybranego elementu! W tym wypadku sprawę zdecydowanie ułatwi ci farba do betonu na zewnątrz.

Więcej…