Porady

Zalety i wady ogrodów zimowych

Ogród zimowyOgrody zimowe to rozwiązanie efektowne, ale też pracochłonne i dość drogie. Posiadanie przydomowej oranżerii kusi wiele osób, ale inwestycja ta wymaga dużego wkładu pracy i pieniędzy. Ponadto trzeba spełnić wiele formalności przed rozpoczęciem budowy.

Więcej…

 

Dlaczego zużycie prądu zależy od instalacji elektrycznej?

Instalacja elektrycznaWiele osób zastanawia się, w jaki sposób zmniejszyć swoje rachunki za prąd. W tym celu stosujemy różne rozwiązania – m.in. wymieniamy żarówki oraz zwracamy uwagę na klasę energetyczną kupowanych sprzętów RTV i AGD. Coraz częściej zmieniamy także dostawcę prądu, na tego, który zaproponuje nam korzystniejszą cenowo ofertę. Wszelkie starania obniżenia rachunków za energię elektryczną mogą jednak okazać się niewystarczające, gdy w domu posiadamy starą instalację. Dlaczego?

Więcej…

   

Dachówki ceramiczne - fakty i mity, zalety i wady

Dachówki ceramiczneDachówka ceramiczna to synonim trwałości i solidności, dach z tego materiału sprawdza się zarówno w nowych, jak i remontowanych budynkach, nadając im szczególny charakter i sprawiając, że wyglądają po prostu pięknie. Jakie jeszcze zalety ma to pokrycie i dlaczego mimo korzyści wynikających z jego zastosowania, wciąż wielu ludzi rezygnuje z tego rozwiązania?

Więcej…

 

Wilgoć w domu - osuszanie i pochłaniacz wilgoci

Pochłaniacz wilgociWilgoć w domu - pochłaniacz wilgoci. Wielu z nas walczy z problemem wilgotności w domu. Wydawałoby się, że wilgotne powietrze to sprawa błaha, nieodczuwalna, jednak niestety prawda jest inna i nadmierna wilgotność może przyczynić się do występowania chorób, alergii, a także wyrządzić wiele szkód w domu.

Więcej…