Dom

Domy energooszczędne w Polsce

Domy energooszczędneW Polsce budowanych jest coraz więcej domów energooszczędnych. Zaczynamy doceniać domy pasywne, głównie ze względu na niższe koszty utrzymywania takiej nieruchomości. Pod uwagę bierzemy również ochronę środowiska, bo nie ma co ukrywać, że domy energooszczędne funkcjonują w zgodzie z naturą.

Więcej…

 

Współczesne budownictwo japońskie, a polskie

Budownictwo w japoniiWspółczesną architekturę mieszkaniową Japonii można podzielić na trzy zasadnicze typy. Pierwszym z nich są domy jednorodzinne wolnostojące, ponieważ Japończycy nie są miłośnikami tzw. "szeregówek". Mieszka w nich około 30 procent całej populacji, jednak działki owych domów są dużo mniejsze niż europejska czy amerykańska średnia.

Więcej…

   

Rola domu w życiu człowieka

Rola domu w życiu człowiekaWarto zastanowić się nad pytaniem: Jaka jest rola budynku mieszkalnego w życiu człowieka? Odpowiedz nasuwa się sama, że dom powinien być miejscem odpoczynku, relaksu i miejscem regenerowania sił do dalszego, jak najkorzystniejszego funkcjonowania, jako członek rodziny, jako pracownik, przyjaciel, kompan, itd.

Więcej…

 

Duże przeszklenia - modny trend w oknach domów nowoczesnych

Duże przeszklenia w domuDuże przeszklenia to aktualnie wyjątkowo modny trend, okna wielkoformatowe zajmują coraz częściej powierzchnię od podłogi aż po sam sufit, co pozwala na uzyskanie niesamowitego i budzącego zachwyt efektu. Takie rozwiązania doskonale sprawdzają się w domach jednorodzinnych, szczególnie tych posiadających ogród tuż za szybą, co pozwala na wyjątkowe doświetlenie pomieszczeń, jak również poczucie bliskości z naturą.

Więcej…

   

Cechy domów nowoczesnych

Cechy domów nowoczesnychCechy domów nowoczesnych. Słowo nowoczesność kojarzy się nam z byciem na czasie, podążaniem za nowatorskimi trendami i rozwiązaniami. To, co nowoczesne jest lepsze: wysokiej jakości, szybsze, bardziej wygodne w użytkowaniu.

Więcej…

 

Projekty domów stylizowanych

Projekty domów stylizowanychProjekty domów jednorodzinnych stylizowanych. Obecnie w modzie są projekty domów stylizowanych na dany okres czasowy, kraj czy kulturę. Takich pomysłów na stylizacje jest naprawdę wiele, ale najbardziej popularne są domy japońskie, greckie, stylizowane na kulturę Czarnego Lądu oraz domy stylizowane na wiejskie posiadłości oraz na staropolskie dworki.

Więcej…