Dom

Rola domu w życiu człowieka

Rola domu w życiu człowiekaWarto zastanowić się nad pytaniem: Jaka jest rola budynku mieszkalnego w życiu człowieka? Odpowiedz nasuwa się sama, że dom powinien być miejscem odpoczynku, relaksu i miejscem regenerowania sił do dalszego, jak najkorzystniejszego funkcjonowania, jako członek rodziny, jako pracownik, przyjaciel, kompan, itd.

Więcej…

 

Ekologiczne domy pasywne - rozwiązania, zalety i wady

Panele słoneczneDomy ekologiczne to nadal nowość w Polsce. Mimo ich zalet, koszty budowy przewyższają możliwości finansowe niejednego Polaka. Wiele osób nie jest też świadomych lub nie wierzy w takie rozwiązania. Dlaczego? Powodów jest sporo - od konieczności nauki nowego sposobu budowania domu przez firmy, aż po brak wiary w rzeczywiste oszczędności. Na czym polega ekologiczność domów pasywnych i czy ich budowa jest opłacalna?

Więcej…

   

Duże przeszklenia - modny trend w oknach domów nowoczesnych

Duże przeszklenia w domuDuże przeszklenia to aktualnie wyjątkowo modny trend, okna wielkoformatowe zajmują coraz częściej powierzchnię od podłogi aż po sam sufit, co pozwala na uzyskanie niesamowitego i budzącego zachwyt efektu. Takie rozwiązania doskonale sprawdzają się w domach jednorodzinnych, szczególnie tych posiadających ogród tuż za szybą, co pozwala na wyjątkowe doświetlenie pomieszczeń, jak również poczucie bliskości z naturą.

Więcej…

 

Projekty domów stylizowanych

Projekty domów stylizowanychProjekty domów jednorodzinnych stylizowanych. Obecnie w modzie są projekty domów stylizowanych na dany okres czasowy, kraj czy kulturę. Takich pomysłów na stylizacje jest naprawdę wiele, ale najbardziej popularne są domy japońskie, greckie, stylizowane na kulturę Czarnego Lądu oraz domy stylizowane na wiejskie posiadłości oraz na staropolskie dworki.

Więcej…