Dom

Nowoczesne domy - projekty, cechy, funkcjonalności

Nowoczesny domSłowo nowoczesność kojarzy się nam z byciem na czasie, podążaniem za nowatorskimi trendami i rozwiązaniami. To, co nowoczesne jest zwykle lepsze: wysokiej jakości, szybsze, bardziej wygodne w użytkowaniu.

Więcej…

 

Rola domu w życiu człowieka

Rola domu w życiu człowiekaWarto zastanowić się nad pytaniem: Jaka jest rola budynku mieszkalnego w życiu człowieka? Odpowiedz nasuwa się sama, że dom powinien być miejscem odpoczynku, relaksu i miejscem regenerowania sił do dalszego, jak najkorzystniejszego funkcjonowania, jako członek rodziny, jako pracownik, przyjaciel, kompan, itd.

Więcej…

   

Ekologiczne domy pasywne - rozwiązania, zalety i wady

Panele słoneczneDomy ekologiczne to nadal nowość w Polsce. Mimo ich zalet, koszty budowy przewyższają możliwości finansowe niejednego Polaka. Wiele osób nie jest też świadomych lub nie wierzy w takie rozwiązania. Dlaczego? Powodów jest sporo - od konieczności nauki nowego sposobu budowania domu przez firmy, aż po brak wiary w rzeczywiste oszczędności. Na czym polega ekologiczność domów pasywnych i czy ich budowa jest opłacalna?

Więcej…

 

Duże przeszklenia - modny trend w oknach domów nowoczesnych

Duże przeszklenia w domuDuże przeszklenia to aktualnie wyjątkowo modny trend, okna wielkoformatowe zajmują coraz częściej powierzchnię od podłogi aż po sam sufit, co pozwala na uzyskanie niesamowitego i budzącego zachwyt efektu. Takie rozwiązania doskonale sprawdzają się w domach jednorodzinnych, szczególnie tych posiadających ogród tuż za szybą, co pozwala na wyjątkowe doświetlenie pomieszczeń, jak również poczucie bliskości z naturą.

Więcej…