Dom

Jak zaprojektować nowoczesny i funkcjonalny dom?

Projekt nowoczesnego domuBudowa domu to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Często jest to inwestycja, z której będą korzystać kolejne pokolenia, dlatego musi być dokładnie przemyślana. Już na etapie opracowywania projektu należy podjąć szereg ważnych decyzji, które będą miały wpływ na późniejszy komfort korzystania z budynku. Podpowiadamy, jakie pomysły warto wziąć pod uwagę, aby dom był funkcjonalny i nowoczesny.

Więcej…

 

Nowoczesne domy - projekty, cechy, funkcjonalności

Nowoczesny domSłowo nowoczesność kojarzy się nam z byciem na czasie, podążaniem za nowatorskimi trendami i rozwiązaniami. To, co nowoczesne jest zwykle lepsze: wysokiej jakości, szybsze, bardziej wygodne w użytkowaniu.

Więcej…

   

Rola domu w życiu człowieka

Rola domu w życiu człowiekaWarto zastanowić się nad pytaniem: Jaka jest rola budynku mieszkalnego w życiu człowieka? Odpowiedz nasuwa się sama, że dom powinien być miejscem odpoczynku, relaksu i miejscem regenerowania sił do dalszego, jak najkorzystniejszego funkcjonowania, jako członek rodziny, jako pracownik, przyjaciel, kompan, itd.

Więcej…

 

Ekologiczne domy pasywne - rozwiązania, zalety i wady

Panele słoneczneDomy ekologiczne to nadal nowość w Polsce. Mimo ich zalet, koszty budowy przewyższają możliwości finansowe niejednego Polaka. Wiele osób nie jest też świadomych lub nie wierzy w takie rozwiązania. Dlaczego? Powodów jest sporo - od konieczności nauki nowego sposobu budowania domu przez firmy, aż po brak wiary w rzeczywiste oszczędności. Na czym polega ekologiczność domów pasywnych i czy ich budowa jest opłacalna?

Więcej…

   

Projekty domów stylizowanych

Projekty domów stylizowanychProjekty domów jednorodzinnych stylizowanych. Obecnie w modzie są projekty domów stylizowanych na dany okres czasowy, kraj czy kulturę. Takich pomysłów na stylizacje jest naprawdę wiele, ale najbardziej popularne są domy japońskie, greckie, stylizowane na kulturę Czarnego Lądu oraz domy stylizowane na wiejskie posiadłości oraz na staropolskie dworki.

Więcej…

 

Współczesne budownictwo japońskie, a polskie

Budownictwo w japoniiWspółczesną architekturę mieszkaniową Japonii można podzielić na trzy zasadnicze typy. Pierwszym z nich są domy jednorodzinne wolnostojące, ponieważ Japończycy nie są miłośnikami tzw. "szeregówek". Mieszka w nich około 30 procent całej populacji, jednak działki owych domów są dużo mniejsze niż europejska czy amerykańska średnia.

Więcej…