Jak wybrać nowoczesny zlew kuchenny, który wygląda stylowo, ale jest też praktyczny?

Nowoczesny zlew kuchennyNowoczesne zlewy kuchenne muszą nie tylko pasować do stylu kuchni, ale też spełniać wszystkie funkcje użytkowe. Najlepszy zlewozmywak jest łatwy do utrzymania w czystości, odporny na wysokie i niskie temperatury i wygodny do zmywania wysokich naczyń, czyli odpowiednio głęboki. Jak wybrać zlew do kuchni? Na jaki materiał warto się zdecydować?


Jaki zlew jest najbardziej praktyczny?

Zlewozmywak do nowoczesnej kuchni może być wykonany z granitu i konglomeratów o wysokiej zawartości granitu (np. w 80% z granitu i 20% z łączących go żywic). Granitowe zlewy kuchenne:

  • są wytrzymałe mechanicznie - dobrej jakości zlewy kuchenne są odporne na zarysowania, pękanie czy odpryski,
  • są odporne na wysoką temperaturę,
  • nie ulegają odbarwieniom,
  • są łatwe do utrzymania w czystości.

Czy mają jakieś wady? Mogą być wrażliwe na mocne detergenty, dlatego warto pamiętać o dokładnym spłukiwaniu preparatu do myciu zlewozmywaka i stosowaniu środków czyszczących przeznaczonych do granitowych powierzchni. Aby uniknąć zacieków, rekomenduje się wycierać zlew do sucha po umyciu.

Zwróć uwagę na ilość komór zlewu do kuchni

Jeśli dysponujesz wystarczającą przestrzenią w kuchni, wybierz zlewozmywak z dwoma komorami, który pozwala wygodnie myć i płukać naczynia. Jeśli częściej zmywasz w zmywarce niż ręcznie, i potrzebujesz zlewozmywaka tylko do mycia warzyw i owoców oraz czyszczenia większych garnków, od ilość komór ważniejsza może ich głębokość. Zlew jednokomorowy sprawdzi się dobrze również w małej kuchni, podobnie jak zlewozmywak okrągły, który zajmuje najmniej miejsca. Niewielki ociekacz może być pomocnikiem podczas przygotowywania posiłków - postawisz na nim np. durszlak po odcedzeniu makaronu, ale też zmieścisz dużą drewnianą deskę do krojenia warzyw. Zyskasz w ten sposób dodatkowe miejsce w kuchni - funkcjonalnie przedłużysz blat.

Czarny, szary czy beżowy zlew do kuchni?

Zaleca się dopasowanie zlewu do blatu lub wybranie neutralnego koloru, który pasuje do wielu odcieni, np. szarości. Jak stworzyć spójną paletę kolorów? Zastanów się nad ogólnym kolorystycznym planem pomieszczenia. Wybierz taki zlewozmywak, który harmonizuje ze sprzętem kuchennym lub płytkami na ścianie. Poniżej kilka wskazówek.

  • Twoja kuchnia ma nowoczesny, minimalistyczny design? Biały zlew może świetnie do niej pasować do jasnych blatów.
  • Z czarnym blatem idealnie harmonizuje się czarny zlew, tworząc jednolitą kolorystycznie powierzchnię.
  • Szary zlew może być uniwersalnym wyborem do kuchni angielskich i skandynawskich, ponieważ dobrze komponuje się z różnymi stylami.
  • Beżowy zlew zaakcentuje przyjemny wystrój kuchni tradycyjnej.
  • Do drewnianego blatu kuchennego, neutralnym wyborem może być szary lub beżowy zlew.

Dopasuj do zlewu modną baterię kuchenną

Zlew jest ważnym elementem funkcjonalnym w kuchni, lecz o jego finalnym wyglądzie decyduje tak naprawdę bateria kuchenna. Wylewka również może być wykonana z granitu lub wytrzymałych metali. Dostępne są baterie stylizowane na retro, z ozdobnymi wylewkami i kurkami, które świetnie komponują się z meblami o frezowanych frontach. Do minimalistycznych kuchni pasują proste, nowoczesne wylewki. Zainspiruj się wyborem na https://mexen.pl/, gdzie znajdziesz trwałe zlewy i stylowe baterie do nowoczesnej i tradycyjnej kuchni.

Komentarze