Efektowna podłoga z wykładzinami PCV

Wykładzina PCVNowoczesne wykładziny podłogowe PCV są doskonałą i znacznie tańszą alternatywą dla drogich posadzek z płytek lub paneli. Dziś są one zdecydowanie ładniejsze i trwalsze od tych, które znamy z okresu PRL-u, a także bezpieczniejsze w użytkowaniu. Dzięki poszczególnym warstwom powstają modele o określonych właściwościach, co sprawia, że każdy znajdzie wersję idealnie dopasowaną do potrzeb danego pomieszczenia. Łatwość formowania i barwienia pozwala natomiast na uzyskanie wyrobów doskonale imitujących wszelkie materiały naturalne - kamień, płytki ceramiczne, drewno itp. W ten sposób możemy zaopatrzyć się w niedrogi produkt doskonałej jakości.

Błyskawiczny remont z wykładziną PCV

Twoja podłoga błaga o renowację, ale saldo konta bankowego raczej nie pozwala na ekstrawagancję? Wyszczerbione płytki w kuchni straszą i zbierają wszelkie zanieczyszczenia? Panele podłogowe w salonie wyblakły i wyglądają mało estetycznie? Wykładzina PCV jest idealnym rozwiązaniem na odświeżenie wnętrza, nie nadwyrężając przy tym portfela. Najlepsze jest jednak to, że aby wyłożyć podłogę nową wykładziną wcale nie trzeba zrywać starej posadzki, co znacznie przyspiesza cały proces i szybciej pozwala cieszyć się odświeżonym wnętrzem.

Różne modele posiadają różne właściwości i jeśli planujesz pokryć nią idealnie równą podłogę, to możesz wybrać dowolny model, nawet spośród tych najcieńszych. Jeśli jednak Twoim celem jest zamaskowanie pewnych mankamentów, wyszczerbień i nierówności, wówczas lepszym rozwiązaniem będzie wykładzina PCV na grubszej warstwie specjalnej pianki elastycznej, która zwiększy komfort użytkowania. Ta spodnia warstwa dodaje miękkości i stanowi doskonały izolator od zimnej podłogi oraz wycisza kroki i wszelkie pogłosy w większych skąpo umeblowanych wnętrzach.

Wykładziny PCV do praktycznej i bezpiecznej kuchni

Kuchnie należą do pomieszczeń, w których najczęściej wykorzystywane są wykładziny podłogowe PCV, gdyż dają estetyczne i bezpieczne wykończenie. W aneksie kuchennym połączonym z salonem, którego podłoga jest wyłożona drewnianymi panelami dla kontrastu można wybrać model wykładziny imitujący płytki kamienne lub ceramiczne. Do nowoczesnego umeblowania świetnie sprawdza się też motyw czarno-białej szachownicy lub marmuru. Natomiast chcąc zachować spójność, można dobrać wzór paneli na wykładzinie do tych, którymi pokryta jest podłoga w części salonowej.

Zamknięta przestrzeń kuchenna daje większe pole do popisu. Małe i ciemne wnętrza najlepiej rozjaśnić i optycznie powiększyć jasną podłogą i ścianami. Te kolorowe warto stonować szarą lub ciemnobrązową wykładziną, natomiast do kuchni rustykalnych lub vintage najlepiej sprawdzi się wzór kamiennej posadzki lub parkietu.

Dlaczego warto wybrać wykładziny kuchenne PCV? To higieniczny i tani zamiennik drogich płytek i paneli, a ponadto miękka struktura wykładzin niweluje ryzyko potłuczenia szklanych i ceramicznych naczyń przy ich upuszczeniu. Bardzo łatwo jest również utrzymać je w nienagannej czystości, a wybierając model z powłoką antypoślizgową znika ryzyko poślizgnięcia się na wilgotnej podłodze.

Modne wykładziny PCV do salonu

Tak, wykładziny z polichlorku winylu (PCV) z powodzeniem można rozłożyć również w salonach. W ten sposób zabezpieczysz wysłużoną podłogę do czasu gruntownego remontu. Sklepy internetowe, jak choćby Rugito, mają w ofercie wiele modeli, które doskonale odwzorowują drewniane panele podłogowe, co czyni je idealnym uzupełnieniem każdej przestrzeni salonowej. Dodatkowo można wybrać wzór odpowiadający dotychczasowej podłodze lub postawić na coś nowego.

Jeśli poza wykładziną chcesz postawić także na wzorzysty dywan, wtedy najlepiej jest wybrać coś o minimalistycznym motywie, np. wzór jednorodnych paneli bez wyraźnie widocznych słojów drewna. Natomiast na wzorzystej wykładzinie dobrze jest rozłożyć dywan monochromatyczny lub z delikatnym wzorem, aby uniknąć efektu przesytu i pstrokacizny.

Zalety wykładzin PCV

Bezapelacyjnie do największych zalet tego typu wykładzin należy ich cena oraz łatwość montażu. Nie potrzeba tutaj specjalistycznego sprzętu i kilkuosobowej ekipy z doświadczeniem, wystarczy jedna osoba, odpowiedni klej i nożyk do tapet.

Do innych zalet wykładzin PCV zaliczamy nieprzemakalność, a więc świetnie sprawdzają się one w warunkach kuchennych i łazienkowych. Ich wytrzymałość i łatwość czyszczenia sprawiają, że często są wybierane do korytarzy i przedpokoi. Poza tym niewiele innych produktów do pokrywania podłogi jest dostępnych na metry, i to w szerokości dochodzącej nawet do 4-5 m, co często pozwala na pokrycie całej powierzchni bez sztukowania elementów.

Dla jednych wykładziny PCV będą stanowić zło konieczne, które ma zamaskować pewne mankamenty w oczekiwaniu na przypływ gotówki pozwalający urządzić się w wymarzony sposób, dla innych będzie to udana inwestycja na lata. Nic jednak nie zmienia faktu, że wykładziny PCV stają się produktem coraz lepszym jakościowo i wizualnie, który maksymalnie zabezpiecza podłogi w każdym wnętrzu, bez względu na jego przeznaczenie.

Komentarze