Poczucie bezpieczeństwa to podstawa komfortowego życia. Zarówno przebywając w domu, jak i poza nim, chcemy mieć pewność, że domownikom ani naszemu mieniu nic nie zagraża. Tę potrzebę wspierają nowoczesne kamery do monitoringu.
Z tego artykułu dowiesz się, że:
- Systemy nowoczesnego monitoringu to skuteczny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa domu i mienia.
- Istnieją dwa podstawowe rodzaje monitoringu: bezprzewodowe i przewodowe.
- Kamery zewnętrzne zapewniają ochronę posesji przed wtargnięciem niepożądanych osób.
- Kamery wewnętrzne pozwalają kontrolować to, co dzieje się w domu pod naszą nieobecność.
- Marka ORLLO oferuje szeroką gamę nowoczesnych kamer do monitoringu domu, które odpowiadają na potrzeby różnych użytkowników.
Nowoczesny monitoring domu - jak to działa?
Urządzenia monitoringu do samodzielnego montażu, wykorzystujące AI (sztuczną inteligencję) i obsługiwane przez aplikację w telefonie to nowoczesny rodzaj systemów monitoringu, który oferuje wiele korzyści w stosunku do tradycyjnych systemów monitoringu.
Do najważniejszych zalet należą:
- Łatwy montaż - kamery można zamontować i skonfigurować samodzielnie, bez potrzeby zatrudniania specjalisty.
- Niska cena - są znacznie tańsze niż tradycyjne systemy monitoringu.
- Mobilność - kamery można przenosić z miejsca na miejsce.
- Funkcje AI - kamery wykorzystują sztuczną inteligencję do wykrywania ruchu, osób, pojazdów, do podążania za ruchem itp.
- Obsługa przez aplikację w telefonie - kamery można obsługiwać za pomocą aplikacji w telefonie z każdego miejsca na świecie.
Monitoring wokół domu - zestawy monitoringu zewnętrznego
Pierwszym krokiem do bezpiecznego domu jest ochrona posesji przed wtargnięciem niepożądanych osób. Stały nadzór nad newralgicznymi strefami, np. wejściem na działkę, ogrodem albo całą przydomową przestrzenią zapewniają kamery zewnętrzne.
Z myślą o komforcie użytkowników marka ORLLO stworzyła też gotowe zestawy do monitoringu domu, podwórka.
Monitoring bezprzewodowy
Zestawy bezprzewodowe działające na sieci WiFi np. ORLLO Z20 NVR nie wymagają tworzenia infrastruktury sieciowej, kucia ścian, instalowania czujników. Wystarczy skonfigurować kamery w darmowej, polskiej aplikacji na telefon, aby stworzyć swój monitoring domu.
Kamery ORLLO wyposażone w czujniki ruchu i inteligentną analizę obrazu wykrywają potencjalnego intruza, automatycznie rozpoczynają zapis zdarzenia na karcie pamięci lub w chmurze, wysyłają nam alarm na telefon, wzbudzają alarmy dźwiękowe lub świetlne odstraszające włamywacza.
Monitoring przewodowy PoE
Monitoring przewodowy PoE (Power over Ethernet) to system monitoringu, w którym zasilanie i przesyłanie danych do kamer odbywa się za pomocą jednego kabla Ethernet. Dzięki temu instalacja systemu jest znacznie prostsza i tańsza niż w przypadku systemów przewodowych bez PoE, w których do zasilania kamer potrzebne są dodatkowe kable.
Zestawy przewodowe np. ORLLO POESET 4 składają się z następujących elementów:
- Rejestrator NVR - urządzenie, które przechowuje i rejestruje nagrania z kamer.
- 4 kamery IP - urządzenia, które rejestrują obraz i przesyłają go do rejestratora NVR.
- Kable Ethernet - przewody, które łączą kamery z rejestratorem NVR.
- Switch PoE i elementy montażowe.
Często nie potrzebujemy większej ilości kamer, czasem wystarczy nam jedna czy dwie. ORLLO oferuje szeroką gamę kamer zewnętrznych i wewnętrznych.
Kamery zewnętrzne
Kamery zewnętrzne ORLLO to idealne rozwiązanie do monitorowania otoczenia domu. Kamery są odporne na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg czy mróz.
Kamery wewnętrzne
Kamery domowe wewnętrzne ORLLO gwarantują kontrolowanie tego, co dzieje się w domu pod naszą nieobecność. Nie tylko zabezpieczają na wypadek włamania czy kradzieży, ale także zapewniają stały nadzór nad osobami (monitoring dziecka, opiekunki, osoby starszej chorej) lub zwierzętami.
Pakiety ORLLO
Do każdej kamery do monitoringu domu ORLLO otrzymujemy Pakiet ORLLO - bezpłatną aplikację na telefon, bezpłatne aktualizacje, bezpłatne wsparcie techniczne oraz Pakiet Cyberbezpieczeństwa!
Pełną ofertę ORLLO znajdziemy na www.orllo.pl.
Komentarze