Jak oszczędzać na ogrzewaniu dzięki nowoczesnym kotłom na pellet?

Oszczędzanie na ogrzewaniuZ roku na rok rosną koszty eksploatacji domu. Dotyczy to również wydatków związanych z ogrzewaniem. Nic więc dziwnego, że wielu z nas poszukuje sposobów na to, aby zmniejszyć koszty przy jednoczesnym utrzymaniu pożądanego komfortu cieplnego w pomieszczeniach. Pomóc w tym może nowoczesny kocioł na pellet. Dowiedz się, jak dzięki temu urządzeniu grzewczemu generować realne oszczędności.

Wybierz urządzenie o wysokiej sprawności

Kluczem jest wybranie kotła na pellet, który będzie charakteryzował się wysoką sprawnością. Przyjmuje się, że dobrej jakości urządzenia mają ten parametr na poziomie 90% i więcej. Świetnym przykładem są BIOPELLET PRO od Ferroli oraz kocioł Defro CALORI. Te kotły na pellet mają sprawność nawet na poziomie do 96%. Oznacza to, że efektywnie zużywają paliwo do generowania energii cieplnej, co przekłada się na mniejsze koszty związane z całym procesem. Przy wyborze urządzenia grzewczego należy zwrócić uwagę również na inne parametry, w tym m.in.: moc grzewczą, dodatkowe funkcje i klasę efektywności energetycznej. Im ta ostatnia będzie wyższa, tym mniejsze koszty związane z eksploatacją kotła.

Kupuj wysokiej jakości i czysty pellet

Oczywiście wpływ na koszty ogrzewania ma także jakość kupowanego pelletu. Bardzo ważne jest, aby paliwo było czyste i suche. W związku z tym warto kupować pellet od zaufanych dostawców. W ten sposób zyskuje się pewność, że jego kaloryczność będzie odpowiednia, a samo paliwo było starannie przechowywane. Dodatkowo nie ma konieczności przygotowywania dedykowanego miejsca do składowania opału. Jest to związane z tym, że nawet w sezonie grzewczym pellet jest powszechnie dostępny w sklepach budowlanych.

Oszczędzanie na ogrzewaniu

Zwiększ kontrolę nad parametrami pracy urządzenia grzewczego

Nowoczesne modele kotłów na pellet posiadają szereg funkcjonalności, które umożliwiają m.in. sterowanie parametrami pracy urządzenia. Warto dokładnie to monitorować i nie przegrzewać pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych. Utrzymywanie optymalnej i stałej temperatury przełoży się na zmniejszone zużycie pelletu oraz niższe koszty ogrzewania. Kontrola powinna dotyczyć również ilości podgrzewanej wody użytkowej. Nie ma sensu ogrzewać jej przez 24 godziny na dobę. W ten sposób generuje się niepotrzebne koszty. Jeżeli zadbasz o to, aby kocioł podgrzewał wodę w ilości adekwatnej do potrzeb domowników, to wyraźnie zmniejszysz koszty użytkowania układów c.o. i c.w.u.

Skorzystaj z dofinansowania na zakup kotła na pellet

Odpowiednio dobrany do domu kocioł na pellet to oszczędne i ekologiczne rozwiązanie. Nowoczesne urządzenia spełniają rygorystyczne normy w zakresie emisji cząstek stałych do atmosfery. Dzięki temu spełniają wymagania Programu Czyste Powietrze. Oznacza to, że jako właściciel domu jednorodzinnego możesz ubiegać się o dofinansowanie na zakup tego urządzenia grzewczego.

Pomogą Ci w tym eksperci Vosti, którzy od lat wspierają klientów w całej Polsce. Trafnie ocenią Twój potencjał ubiegania się o pieniądze oraz przygotują wniosek dotacyjny. Po uzyskaniu środków zadbają o montaż wysokiej jakości kotła na pellet. Obecnie firma Vosti oferuje modele Defro CALORI i BIOPELLET PRO od Ferroli, który należy do najlepszych rozwiązań na rynku. Zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem Vosti w celu nawiązania współpracy.

Komentarze